بهترین کارخانه های تیرآهن در ایران

بهترین کارخانه های تیرآهن در ایران

 

بهترین کارخانه های تیرآهن در ایران

بهترین کارخانه های تیرآهن در ایران کدام است؟ در ایران چندین کارخانه تولید تیرآهن وجود دارد که هر کدام از آن‌ها با رعایت استاندارد ها و اصول مهندسی قادر به ساخت محصولات باکیفیت شده اند.شرکت های تولید کننده ی تیرآهن علاوه بر تامین نیاز های داخلی در زمینه بین‌المللی نیز حضورداشته و میزان قابل توجهی از محصولات خود را به کشورهای دیگر علی الخصوص کشور های همسایه صادر می‌کنند. کیفیت بالا، تنوع محصولات در سایز و موارد دیگر و قیمت مناسب از دلایل موفقیت این شرکت ها در زمینه صادرات می باشد.

در زمان خرید تیرآهن توجه به برند و کارخانه تولید کننده از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، حال آشنایی با کارخانجات تولید کننده تیرآهن و اطلاع از کیفیت و نوع محصولاتشان هم بسیار مهم و قابل توجه می باشد.

در حال حاضر تعداد شرکت های خوب کشور در زمینه تولید تیرآهن بسیار زیاد است، با این حال در این مقاله تعدادی از مهم ترین و شناخته شده ترین آن ها را برای شما شرح می دهیم و در ادامه به صورت جامع تر آنها را برای شما معرفی می کنیم.

بهترین کارخانه های تیرآهن عبارتند از:

-ذوب آهن اصفهان

-البرز ایرانیان فایکو

-فولاد یزد(احرامیان)

-فولاد خوزستان(گروه ملی صنعتی فولاد ایران)

-فولاد ظفر بناب

-جهان فولاد غرب(کرمانشاه)

 

 

تیرآهن ذوب آهن اصفهان

شرکت‌ ذوب آهن اصفهان از قدیمی ترین کارخانجات تولید کننده مقاطع فولادی از  جمله تیرآهن می باشد و به‌ نوعی از برترین شرکت های تولید کننده تیرآهن در ایران به حساب می آید. شرکت ذوب آهن اصفهان به تجهیزات و ماشین آلات مدرنی مجهز می باشد و نیروهای متخصص و مجرب در خطوط تولید آن مشغول می باشند.

این شرکت در جنوب غربی استان اصفهان قرار گرفته و بخش عمده ای از تیرآهن مورد نیاز صنایع داخلی کشور را تامین می کند. لازم به ذکر است تیرآهن های تولید شده توسط شرکت ذوب آهن اصفهان به بسیاری از کشورها در قاره های اروپا، آسیا ، آفریقا و… صادر می شوند.

تیرآهن های شرکت ذوب اهن اصفهان هم از نظر سایز و هم اندازه در تنوع بالایی قرار دارند. ذوب آهن اصفهان تیرآهن های خود را در سایز های 12 تا 32  در استاندارد های IPE و H تولید می کند. معروف ترین تیرآهن ذوب آهن اصفهان در 160 میلی متر تولید می شود که در اصطلاح به آن تیرآهن 16 می گویند که پر مصرف ترین و معروف ترین تیرآهن این شرکت می باشد.

در حالت کلی تیرآهن های تولید شده شرکت ذوب آهن اصفهان از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بوده و می توان گفت از بهترین کارخانه های تیرآهن در ایران است  و لازم به ذکر است که قیمت آن ها هم کمی بیش تر از تیرآهن سایر کارخانجات است.

برای تشخیص اصل بودن تیرآهن ذوب آهن اصفهان کافیست به نماد ESCO حک شده بر روی بال این تیرآههن توجه داشته باشید.

تیرآهن ذوب آهن اصفهان
تیرآهن ذوب آهن اصفهان

 

 

تیرآهن فولاد فایکو

شرکت البرز ایرانیان فایکو از بزرگترین کارخانجات در زمینه تولید محصولات فولادی همانند تیرآهن در کشور است. شرکت البرز ایرانیان فایکو در سال 1393 با هدف تامین بخشی از نیاز های داخلی کشور به مقاطع فولادی در استان مازندران در نزدیکی شهر ساری تاسیس شد.

تیرآهن های تولیدی شرکت البرز ایرانیان فایکو از نظر ساختار در دو دسته کم آلیاژی و ساده کربنی قرار می گیرند. این شرکت از خطوط تولیدی پیشرفته ای در زمینه تولید تیرآهن بهره مند است و دارای دو خط تولیدد تیرآهن می باشد که سالانه در حدود 750 هزار تن تیرآهن تولید و به بازار عرضه می نماید.

شرکت فایکو مقاطع فولادی خود را بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی تولید و به بازار عرضه می کند. تیرآهن های شرکت البرز ایرانیان فایکو در دو نوع IPE و INP در سایز های 14 الی 26 می باشد که سایز 16 پر مصرف ترین سایز تیرآهن این شرکت است. با توجه به مواررد ذکر شده می توان گفت شرکت فایکو از بهترین کارخانه های تیرآهن در ایران می باشد.

تیرآهن شرکت البرز ایرانیان فایکو
تیرآهن شرکت البرز ایرانیان فایکو

 

تیرآهن فولاد یزد(احرامیان)

فولاد یزد احرامیان یکی از قدیمی‌ ترین تولید کنندگان مقاطع فولادی از جمله تیرآهن در کشور می باشد که در این زمینه بیش از سه دهه تجربه دارد. به عبارتی دیگر شرکت فولاد یزد احرامیان سالانه به صورت عمده نیاز های داخلی کشوربه مقاطع فولادی را تامین می کند و یکی از بهترین کارخانه های تیرآهن در کشور می باشد.

خطوط تولید تیرآهن یزد احرامیان همواره به صورت منظم به فعالیت می پردازد و در همین شرایط ، انواع مختلف تیرآهن بال نیم پهن موازی سبک و نیمه سبک در سایزهای 14 الی 24 را با کیفیت  بالا تولید و به بازار عرضه می کند.

شرکت یزد احرامیان برای تولید تیرآهن های خود از استانداردهای ملی ایران پیروی می کند. از جمله این استاندارد های می توان به ISIRI1791 و 16348ISIRI اشاره کرد.

تیرآهن فولاد یزد احرامیان
تیرآهن فولاد یزد احرامیان

 

تیرآهن فولاد خوزستان

کارخانه فولاد خوزستان بعد از ذوب آهن اصفهان ، به عنوان بزرگ ترین تولید ‌کننده فولاد خام در کشور به حساب می‌ آید و یکی از بهترین کارخانه های تیرآهن در کشور می باشد. شرکت فولاد خوزستان در نزدیکی شهر اهواز واقع شده است و به تولید تیرآهن 14 و 16 اهواز و سایر مقاطع فولادی مشغول است. شرکت فولاد خوزستان دارای خط تولید پیشرفته‌ ای می باشد و کادر مجرب و متخصص آن موفق به طراحی و تولید حرفه ‌ای مقاطع فولادی پرمصرف مثل تیرآهن شده‌ اند. در حالت کلی، تیرآهن فولاد خوزستان از کیفیت بالایی برخوردار بوده و در همین حال، تنوع بالایی در سبد محصولات خود دارد دارند.

تیرآهن فولاد خوزستان
تیرآهن فولاد خوزستان

 

 

تیرآهن فولاد ظفر بناب

کارخانه فولاد ظفر بناب در سال ۱۳۸۶ با هدف تولید میلگرد و تیرآهن در استان آذربایجان شرقی تاسیس شد. ظرفیت تولید کارخانه در ابتدای آغاز فعالیتش حدود  200 هزار تن در سال بود؛ ولی با گذشت زمان به 300 هزار تن در سال افزایش پیدا کرد. امروزه نیز ظرفیت تولید سالیانه مقاطع فولادی این شرکت تا مرز 400 هزار تن در سال افزایش پیدا کرده است.

شرکت فولاد ظفر بناب با وجود سابقه کمی که دارد  قادر بوده محصولاتی با کیفیت مناسب را تولید و به بازار عرضه کند. این شرکت علاوه بر تامین بخشی از نیاز داخل به مقاطع فولادی مانند میلگرد و تیرآهن، توانسته بازاری فروش مناسب هم در بازار های خارجی برای خود به دست آورد.

در حال حاضر عمده تولیدات تیرآهن شرکت ظفر بناب تیراهن IPE سایز 14 می باشد اما با توجه به سرعت توسعه این شرکت دارد به احتمال زیاد بزودی شاهد سایر انواع تیرآهن ها از لحاظ سایز و گرید در این کارخانه خواهیم بود. تیرآاهن های تولید شده توسط شرکت ظفر بناب از نظر کیفیت و قیمت هم مناسب می باشند و یکی از بهترین کارخانه های تیرآهن در کشور می باشد.

تیرآهن ظفر بناب
تیرآهن ظفر بناب

 

تیرآهن جهان فولاد غرب(کرمانشاه)

شرکت جهان فولاد غرب به عنوان یکی از کارخانجات مشهور تولید انواع مقاطع فولادی در سال 1387 در 35 کیلومتری جاده هرسین به کرمانشاه راه اندازی شد. از جمله مهم ترین محصولات تولیدی در این شرکت تیرآهن می باشد.

تیرآهن های تولید شده در کارخانه جهان فولاد غرب به صورت عمده در انواع نیم پهن و عریض تولید می گردند. تیرآهن های نیم پهن این کارخانه در سایزهای 80 تا 200 میلی متر تولید می گردند که در اصطلاح به آن ها تیرآهن های سایز 8 تا 20 هم گفته می شود. این تیرآهن ها از نظر طولی نیز بین 8 تا 18 متر تولید می شوند.

لازم به ذکر است که تیرهای عریض فولاد کرمانشاه در سایز 100 تا 1000 میلی متر تولید می گردند. این محصولات با این سایز در پروژه های عظیم عمرانی کاربرد دارد. با توجه به کیفیت بالای محصولات جهان فولاد غرب، نام این شرکت در لیست یکی از بهترین کارخانه های تیرآهن در کشور قرار می گیرد.

تیرآهن جهان فولاد غرب کرمانشاه
تیرآهن جهان فولاد غرب کرمانشاه

 

قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن وابسته به عوامل بسیاری است. قیمت تیرآهن با توجه به نوسانات دلارو ارز، میزان عرضه و تقاضا و بازار جهانی از جمله مهم ترین نکاتی است که می تواند قیمت تیرآهن و سایر مقاطع فولادی را تحت تاثیر قرار دهد.

اطلاع از قیمت تیرآهن می تواند به خریداران و فعالان در این عرصه کمک کند تا خرید خود را در بهترین زمان ممکن انجام دهند.

برای اطلاع از قیمت روز تیرآهن می توانید به سایت خطیبی فولاد مراجعه کنید و در صورت داشتن هرگونه سوال قبل از خرید با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید.

 

 

نحوه خرید تیرآهن از خطیبی فولاد

برای خرید تیرآهن مورد نظر خود از خطیبی فولاد دو راه پیش رو دارید.

 

تماس تلفنی با کارشناسان ما

شما می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان خطیبی فولاد تماس بگیرید و بعد از مشاوره و دریافت راهنمایی های مورد نیاز از کارشناسان ما، سفارش خود را ثبت کنید.

 

خرید آنلاین

شما می توانید با مراجعه به سایت خطیبی فولاد محصول مورد نظر خود را از صفحه خرید تیرآهن انتخاب کنید و بر روی عبارت خرید کلیک کنید و فرایند خرید آنلاین را دنبال کنید.

 

می توانید صفحه ی راهنمای فروش آنلاین را دنبال کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *