خرید میلگرد از بورس کالا چگونه است ؟

خرید میلگرد از بورس کالا

 

خرید میلگرد از بورس کالا چگونه است ؟

خرید میلگرد آجدار از بورس کالا یکی از راه کارهایی است که برای خرید میلگرد ساده و آجدار و سایر محصولات فلزی به راه افتاده است. خرید میلگرد از طریق بازار بورس کالا از سال 1382 در کشور راه اندازی شد.

خرید میلگرد و قطعات فولادی مانند تیرآهن در بازار بورس کالا، از قوانین و مقررات خاصی پیروی می‌ کند از جمله اینکه میزان عرضه و تقاضا در بازار بورس کالا مشخص‌ کننده قیمت کالا می باشد، به همین دلیل در بازار بورس می توان خرید میلگرد را به صورت مطمئن انجام داد.

خرید میلگرد از بازار بورس کالا یکی از پرطرفدارترین بازارهای معامله در حیطه ی آهن آلات می باشد، شرایط خرید میلگرد از بازار بورس کالا متفاوت می باشد. فعالیت در بازار بورس کالا در حوزه خرید میلگرد نیازمند به اطلاع از شرایط و قوانین مربوط به آن می باشد. خرید میلگرد و سایر مقاطع فولادی در بازار بورس کالا گاهی اوقات کم ریسک ‌تر و همچنین با سود بسیار بیشتر همراه است. همچنین در صورت عدم اطلاع از شرایط و مقررات آن نه تنها سود آور نیست بلکه می‌ تواند بسیار پر ریسک و زیان آفرین باشد.

همچنین  قیمت ‌گذاری بر اساس مقدار عرضه و تقاضا در بازار بورس کالا، نتایج مثبت و ارزنده ای در صنعت فولاد و چرخه اقتصاد کشور به وجود می آورد.

این نکته مهم لازم به ذکر است که حداقل خرید میلگرد در بازار بورس کالا برای اشخاص حقیقی به مقدار 20 تن می باشد.

خرید میلگرد در بازار بورس کالا
خرید میلگرد در بازار بورس کالا

 

خرید میلگرد از بورس کالا چه مراحلی دارد؟

مراحل خرید میلگرد از بورس کالا شامل مراحل زیر می باشد:

1-انتخاب کارگزار مناسب

برای خرید میلگرد و سایر مقاطع فولادی از بازار بورس کالا گام اول برای انجام معاملات خود باید یک کارگزار مورد تائید سازمان بورس را انتخاب نمایید تا او تمام امور مرتبط با سفارش، خرید و فروش کالای مورد نظر را برای شما انجام دهد.

کارگزار مورد تایید بر اساس درخواست مشتری مبنی بر میزان، وزن، تعداد و مبلغ خرید میلگرد، در زمان عرضه کالا در تالار گفتگو با کارگزارن دیگر به رقابت پرداخته و در صورتی که کالا به صورت مورد نظر شما و با قیمت مناسب عرضه شود آن را برای شما خریداری می کند.

فعالترین کارگزاران بورس
فعالترین کارگزاران بورس

 

2-دریافت کد مشتری

پس ازانجام مرحله اول یعنی انتخاب کارگزار مناسب، برای فعالیت در سازمان بورس شما احتیاج به کد مشتری دارید که باید از طریق بورس کالا برای دریافت آن اقدام کنید. دقت داشته باشید که مرحله دریافت کد تنها یک‌ بار انجام می گیرد و هر خریدار تنها می تواند از طریق کارگزاری خود نسبت به دریافت آن اقدام کند.

 

 

3-فرم درخواست خرید

در مرحله بعدی برای هر مرتبه خرید میلگرد، باید یک فرم مربوط به سفارش که شامل اطلاعاتی مانند نوع کالاشرکت تولید کننده و مقدار قیمت خرید می باشد را تعیین و فرم را تکمیل کرده و تحویل کارگزار مربوطه ی خود دهید.

 

 

4-بررسی امکان خرید

بعد از تکمیل فرم درخواست خرید میلگرد ، کارگزار امکان خرید شما را بررسی می نماید و در مواردی می‌ تواند برای خرید میلگرد برای شما با تولید کننده محصول مورد نظرتان رایزنی‌ هایی انجام دهد.

 

 

5-خرید کالا

در مرحله پنجم با توجه به روند خرید میلگرد در بورس، کارگزاران بر اساس قیمت فولاد عرضه‌ شده بر روی تابلو نمایش بورس، با توجه نوع درخواست خریدار در میزان، نوع میلگرد، تعداد و مبلغ آن با دیگر کارگزاران به رقابت می پردازند. پس از آن کالا را با قیمت مناسب خریداری می‌ کند.

 

 

 

6-کسر کارمزدهای کارگزاری

بعد از خرید میلگرد توسط کارگزار، اطلاعات کالا ازجمله دستمزد کارگزاری و عوارض بورس توسط کارگزاری تعیین و برای خریدار ارسال گردد.

فرصت خریدار برای تسویه با قیمانده مبلغ ، تا ساعت 10 صبح روز سوم کاری می باشد که موظف است  به‌ حساب بورس مدرج شده واریز نماید و فیش بانکی را به کارگزاری خود تحویل دهد در غیر این صورت معامله فسخ‌ می شود و خریدار باید مبلغی را که به‌ عنوان کارمزد خود و کارگزار برداشت کرده است به همان مجل اولیه بیعانه بپردازد.

 

 

7-تسویه کل مبلغ خریداری‌ شده

در این مرحله پس از آنکه خرید میلگرد وواریزی ها بررسی شد مبلغ باقیمانده توسط خریداربه کارگزار داده شده و کارگزار موظف است کل مبلغ را تسویه نموده و پس از تکمیل نمودن مدارک و صادر نمودن حواله فروش، فروشنده آن را به کارگزار تحویل می‌ دهد.

در این مرحله روش حمل بار و آدرس محل تحویل توسط خریدار تعیین می‌ شود و کارگزار موظف است تمامی این مراحل را پیگیری نماید و پس‌ از آن حواله فروش را صادر نماید.

 

این نکته نیز قابل ذکر است که برای انجام خرید میلگرد، باید 10 درصد از مبلغ میلگرد خریداری شده را به حساب کارگزاری واریز نمایید، این 10 درصد تضمین است برای این که خریدار در زمان معین به تعهدات خود عمل نموده و در صورت وقوع جرائم ، کارگزاری بتواند از آن 10 درصد به نفع خود استفاده نماید. البته اگر در خرید میلگرد نیاز به کسر کارمزد هم باشد این مبلغ از این 10 درصد کسر میگردد. نکته دیگر این که اگر کالای مورد نظر در بورس کالا بخشی از رینگ صادراتی باشد باید به میزان 5 درصد از ارزش کل کالای مورد سفارش به حساب کارگزاری واریز شود.

معامله میلگرد در بازار بورس
معامله میلگرد در بازار بورس

 

 

خرید میلگرد از بورس کالا چگونه است؟

نکات مهم در خصوص خرید میلگرد از بورس کالا

-روز خرید میلگرد در بورس کالا روزچهارشنبه‌ می باشد و در ساعت 10:30 صبح انجام می گیرد.

بسته به شرایط بازار بسیاری از تولیدکنندگان و کارخانه‌ های میلگرد در بورس کالا محصولات خود را به‌صورت سبد میلگرد ارائه میکنند.

-زمانی که خریدار در مدت 3 روز کاری مبلغ قرار داد را تسویه نکند به ازای هر روز تاخیر 0.25 درصد ارزش معامله را  به عنوان جریمه باید به فروشنده پرداخت کند و این مدت تا 10 روز کاری اعتبار دارد و در صورت پایان این ده روز معامله لغو می شود و علاوه برلغو قرار داد خریدار نیز باید جریمه کارگزاری را نیز پرداخت کند.

-در بورس کالا قیمت‌ ها به‌ صورت رقابتی تعیین می شود.

-در حال حاضر تعداد کارگزاری های رسمی در بازار بورس کالا 86 فعال می باشد.

 

 

 

مزایای خرید میلگرد از بورس کالا

با پیشرفت تکنولوژی و معاملات آنلاین و کاستن از سختی‌ های بازارسنتی ازجمله مزایای مهم خرید میلگرد در بازار بورس کالا باشد.

انجام معاملات در خصوص خرید میلگرد در بازار بورس کالا تحت نظرسازمان بورس اوراق بهادار و وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد که می‌ تواند تأثیر به سزایی بر قیمت آهن‌ آلات و حفظ تعادل آن داشته باشد و موجب ایجاد تعادل در بازار شود.

قیمت‌ گذاری عادلانه و مناسب با توجه به میزان عرضه و تقاضا، مطمئن بودن از اصالت کالا با توجه به اعتبار شرکت تولید کننده، واضح بودن قیمت‌ ها، امکان مقایسه قیمت میلگرد با بازار های دیگر، جریمه شدن فرد خریدار در صورت عدم پرداخت مبلغ به‌ موقع، انصراف از خرید در طول فرایند خرید و مهم‌ تر از همه انجام معاملات آنلاین از جمله مزایای خرید میلگرد در بازار آنلاین می باشد.

خرید میلگرد از بورس کالا
خرید میلگرد از بورس کالا

 

اسامی کارخانه های عرضه کننده محصولات خود به بازار بورس کالا

میلگرد فولاد آذربایجان میانه

میلگرد فولاد آذر امین

میلگرد جهان فولاد سیرجان

میلگرد ذوب‌ آهن اصفهان

میلگرد فولاد خراسان

میلگرد فولاد سرمد ابرکوه

میلگرد مجتمع فولاد ظفر بناب

میلگرد صبا فولاد زاگرس

میلگرد فولاد روهینا دزفول

 

 

 

 

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد وابسته به عوامل بسیاری است. قیمت میلگرد با توجه به نوسانات دلارو ارز، میزان عرضه و تقاضا و بازار جهانی از جمله مهم ترین نکاتی است که می تواند قیمت میلگرد و سایر مقاطع فولادی را تحت تاثیر قرار دهد.

اطلاع از قیمت میلگرد می تواند به خریداران و فعالان در این عرصه کمک کند تا خرید خود را در بهترین زمان ممکن انجام دهند.

برای اطلاع از قیمت روز میلگرد می توانید به سایت خطیبی فولاد مراجعه کنید و در صورت داشتن هرگونه سوال قبل از خرید با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید.

 

 

نحوه خرید میلگرد از خطیبی فولاد

برای خرید مقطع فولادی مورد نظر خود از خطیبی فولاد دو راه پیش رو دارید.

 

تماس تلفنی با کارشناسان ما

شما می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان خطیبی فولاد تماس بگیرید و بعد از مشاوره و دریافت راهنمایی های مورد نیاز از کارشناسان ما، سفارش خود را ثبت کنید.

 

خرید آنلاین

شما می توانید با مراجعه به سایت خطیبی فولاد محصول مورد نظر خود را از صفحه خرید میلگرد انتخاب کنید و بر روی عبارت خرید کلیک کنید و فرایند خرید آنلاین را دنبال کنید.

می توانید صفحه ی راهنمای فروش آنلاین را دنبال کنید.

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *