خرید میلگرد | راهنمای خرید میلگرد

خرید میلگرد

خرید میلگرد

خرید میلگرد در گریدهای مختلف با مقایسه و انتخاب بهترین قیمت ها از کارخانه های مختلف یکی  از مهم ترین کارهایی است که خریداران قبل از خرید خود به آن توجه می کنند.

میلگردها یکی از اصلی ترین و مهم ترین مصالح ساختمانی پر استفاده به ‌­حساب می آیند که در صنایع مختلفی استفاده می‌ شوند. برای خرید میلگرد نیاز به دانش و اطلاعات کافی جهت انتخاب بهترین نوع میلگرد متناسب با نیاز خود را خواهید داشت..

خرید میلگرد از اهمیت بسیار ویژه ای در میان مهندسان و سازندگان پروژه‌های ساختمانی و عمرانی دارد. ما در این مقاله قصد داریم تا راهنمای لازم خرید میلگرد را در اختیار شما قرار دهیم و نکات مهم در هنگام خرید میلگرد  را مورد بررسی قرار دهیم.

خرید میلگرد نکات زیادی دارد که مربوط به دو بخش قبل از خرید و زمان خرید می‌شود در ادامه به توضیح برخی از این نکات می پردازیم.

خرید میلگرد
خرید میلگرد

 

برند و کارخانه تولید کننده میلگرد

در حال حاضر شرکت‌ها و کارخانه­های بسیاری در کشور جهت خرید میلگرد وجود دارد. لازم به ذکر است برخی از این شرکت ها برای تولید میلگرد از شمش‌های فولادی با کیفیت بهتری استفاده می­کنند و در نتیجه، میلگرد نهایی آنان از استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار می شود. به همین دلیل، شناخت برندها و کارخانجات معتبر جهت خرید میلگرد یک نکته کلیدی در حین خرید میلگرد محسوب می شود.

 

 

وزن میلگرد

میلگردهای تولید شده در کشور بر اساس نوع کاربردی که ارائه می‌ کنند، به دو دسته سبک و سنگین تقسیم‌بندی می‌شوند. یکی از نکات بسیار مهمی که هنگام خرید میلگرد باید به آن توجه نمود وزن میلگرد می باشد.

وزن میلگرد ارتباط مستقیمی با قیمت میلگرد دارد به همین دلیل باید در هنگام خرید میلگرد به سبک و سنگین بودن آن توجه نمود.

پس از جمله مواردی که در هنگام خرید میلگرد باید به آن توجه زیادی داشته باشید این است که میلگرد را براساس کاربری که دارد، تهیه و خریداری نمایید.

 

 

سایز میلگرد

یکی دیگر از نکاتی که در زمان خرید میلگرد باید به آن توجه کنید سایز میلگرد است.

بعد از نام میلگرد، سایز آن مطرح است و شما برای خرید میلگرد باید به سایز آن نیز توجه کنید. کارخانجات تولید میلگرد، انواع میلگرد از سایز 8 تا 40 را تولید میکنند. شما برای خرید میلگرد با توجه به نیاز خود می توانید سایز مورد نظر میلگرد خود را انتخاب کنید و خرید میلگرد را به صرفه و با توجه به نیاز خود انجام دهید.

خرید میلگرد
خرید میلگرد

 

 

آنالیز میلگرد

یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید میلگرد باید به آن توجه کرد آنالیز میلگرد می باشد.  میلگرد های آجدار از سه دسته متداول تشکیل می شوند که شامل میلگرد آ2 آ 3آ 4 می باشند.از این بین میلگرد های آ 3 بیشترین کاربرد را در ساختمان سازی دارند

، از نظر شکل آج با یکدیگر تفاوت هایی دارند. آج های آنها به صورت یکنواخت ، مارپیچ ، دوکی شکل و مرکب می باشند.

در هنگام خرید میلگرد توجه به آنالیز و گرید میلگرد بسیار مهم است در ادامه تفاوت آنها را برای شما شرح می دهیم تا خرید میلگرد را دقیق تر و مطمئن تر انجام دهید.

 

 

میلگرد آ2

میلگرد های آ2 با آج 340 جزو دسته میلگرد های نیمه سخت با آج ساده یا یکنواخت قرار می گیرند. میلگرد های آ2 از لحاظ استحکام  مقاومت نسبت به میلگرد های آ1 مقاوم تر هستند.

از لحاظ استفاده نیز در ساختمان بیشتر در خاموت زنی و کمرکش های دیوارد های برشی قابل استفاده هستند.میلگرد های آ2 دارای تنش جاری 3000 کیلوگرم بر سانتی متر و مقاومت کششی 5000 کیلوگرم برسانتی متر مربع  می باشند.عملیات جوشکاری بر روی این نوع از میلگرد مناسب نیست اما در صورت اجبار جوشکاری روی این محصول قابل انجام است.

 

 

میلگرد آ3

میلگرد های آ3 با آج 400 جزو دسته میلگرد های به نسبت سخت با آج پیچیده ، مارپیچ یا جناقی هستند. میلگرد های آ3 نسبت به دو نوع آ1 وآ2 از مقاومت و استحکام بالاتری برخوردار می باشند. میلگرد های آ3 جزو میلگرد های خشک نیز شناخته می شوند. میلگرد های آ3 به عنوان میلگرد های اصلی سازه و میلگرد های طولی تیر ها و ستون ها مورد استفاده قرار می گیرند.

میلگرد های آ3 دارای تنش جاری 4000 کیلوگرم بر سانتی متر و مقاومت کششی 6000 کیلو گرم بر سانتی متر مربع می باشند. میلگرد های آ3 برای عملیات جوشکاری مناسب نیستند و جوشکاری بر روی آنها ممنوع می باشد.

 

 

 

میلگرد آ4

میلگرد های آ4 با آج 500 جزو سخت ترین نوع میلگرد با آج مرکب می باشد.از این میلگرد در پل سازی و سازه های عظیم بسیار استفاده می شود.البته امروزه استفاده از این نوع میلگرد به دلیل استحکام بالا و صرفه اقتصادی  نسبت به گذشته بیشتر شده است.

این نوع میلگرد بیشترین استحکام را میان سایر آرماتور ها به خود اختصاص داده است.استحکام کششی بالای میلگرد آ4 این امکان را فراهم کرده که در سازه از تعداد میلگرد های کمتری ( به میزان تقریبی 20 درصد) استفاده کرد.همانطور که گفته شد میلگرد آ4 دارای جنس خیلی سخت با تنش جاری 5000 کیلوگرم بر سانتی متر و مقاومت کششی 7000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد.

 

استانداردهای میلگرد

توجه به استاندارد های تولید میلگرد در هنگام خرید میلگرد بسیار مهم است. انواع استاندارد ساخت میلگرد در ایران و جهان به اشکال متفاوتی عرضه می‌شوند. میلگردها در کشور ما نیز با استاندارد میلگرد ملی ایران میلگرد روسی تولید می‌شوند.

. اطلاع و شناخت این استانداردها و توجه به آن‌ها در زمان خرید میلگرد بسیار مهم است و به خریداران جهت انتخاب میلگرد مورد نیازشان کمک می کند.

 

 

مسافت حمل و نقل

یکی از گزینه های بسیار مهمی که در زمان خرید میلگرد باید به آن توجه داشت ، در نظر گرفتن میزان مسافت و هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و جابجایی این محصول و هزینه های جانبی آن می باشد. بنابر این بهتر است قبل از خرید میلگرد تمام هزینه های رفت آمد را محاسبه کنید و میلگرد مورد نیاز خود را از کارخانه مناسبی که  نزدیک محل سکونت شماست انتخاب نمایید تا خرید میلگرد را بهتر و به صرفه تر انجام دهید.

خرید میلگرد
خرید میلگرد

 

اصل بودن کالا با بررسی علائم اختصاری

شرکت های تولید کننده میلگرد بر روی بدنه میلگرد های خود، علامت اختصاری و مشخصات خاص آن را حک می‌کنند تا با این روش اصل بودن میلگرد را تایید کنند. بنابراین شما باید در هنگام خرید میلگرد به این علائم اختصاری توجه نموده و با این روش خرید میلگرد را به درستی انجام دهید.

 

 

 

 

 

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد در بازار به عنوان یکی از مهم ترین مصالح در صنعت همواره بسیار مهم و مورد توجه بوده است.عوامل بسیار زیادی قیمت میلگرد را تحت تاثیر قرار می دهند. که در این بخش به مهمترین آنها می پردازیم.عرضه و تقاضا از مهم ترین عواملی است که روی قیمت میلگرد تاثیر گذار می باشد. افزایش تقاضا و کاهش عرضه باعث بالا رفتن قیمت میلگرد می شود و برعکس.

از دیگر موارد تاثیر گذار روی قیمت میلگرد تامین مواد اولیه و قیمت آنها است که قیمت آنها به طور مستقیم قیمت میلگرد را تحت تاثیر قرار می دهد. هزینه های حمل نقل از مواردی است که می تواند روی قیمت میلگرد اثر گذار باشد.هزینه های حمل و نقل در هر صنعتی وابسته به قیمت سوخت می باشد.

تولید میلگرد هم از همان مرحله اول به حمل و نقل وابسته است.هزینه حمل نقل می تواند به صورت قابل توجهی بر روی قیمت میلگرد تاثیر گذار باشد.از دیگر عوامل مهم در قیمت نهایی میلگرد قیمت دلار و ارز های خارجی می باشد.با تغییر قیمت دلار و ارز های خارجی قیمت میلگرد هم تغییر می کند.نوسان قیمت دلار بر روی قیمت بسیاری از کالا های اساسی کشورمان از جمله آهن و میلگرد اثر گذار است.

خرید میلگرد به قیمت کارخانه در سریع ترین زمان را در سایت خطیبی فولاد می توانید تجربه کنید.

 

 

نحوه خرید میلگرد از خطیبی فولاد

با توجه به مطالب ذکر شده شما می توانید نوع میلگرد خود را با توجه به نیاز خود از سایت خطیبی فولاد را مشاهده و خرید کنید و در صورت بروز هرگونه پرسش و پاسخ درباره سایز، وزن، قیمت و… با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

تماس تلفنی با کارشناسان ما

شما می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان خطیبی فولاد تماس بگیرید و بعد از مشاوره و هرگونه پرسش و پاسخ از کارشناسان ما سفارش خود را ثبت کنید.

 

خرید آنلاین

شما می توانید با مراجعه به سایت خطیبی فولاد محصول مورد نظر خود را از صفحه میلگرد انتخاب کنید و بر روی عبارت خرید کلیک کنید و فرایند خرید آنلاین را دنبال کنید.

می توانید صفحه ی راهنمای فروش آنلاین را دنبال کنید

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *