علامت اختصاری میلگرد کارخانه های فولاد کشور|راهنمای جامع

علامت اختصاری میلگرد

علامت اختصاری میلگرد چیست؟

علامت اختصاری میلگرد ها همانند یک پلاک یا شناسنامه مشخص می کند که هر میلگرد توسط کدام کارخانه تولید شده و اطلاعاتی از این قبیل به ما می دهد. این علامت های اختصاری بیشتر به صورت اعداد و حروف انگلیسی بر روی بدنه میلگرد حک می شوند.

بنابراین اطلاع از علامت های اختصاری میلگرد ها به خریداران جهت انتخاب میلگرد مناسب، بسیار کارآمد می باشد.

قرار بر این است در این مقاله به علاِئم حک شده روی میلگرد ها به همراه تصاویر آنها بپردازیم.

 

مجتمع فولاد آذربایجان(میانه)

علامت اختصاری میلگرد مجموعه فولاد آذربایجان میانه به صورت FF می باشد که به صورت آینه ای رو در روی یکدیگر بر روی بدنه میلگرد حک شده اند. همچنین روی میلگرد های این مجتمع روش تولید، نوع آج و سایز میلگرد نیز حک گردیده است.

مجتمع فولاد آذربایجان میانه در سال 1379 در استان آذربایجان شرقی، شهرستان میانه تاسیس گردیده است. مجتمع فولاد آذربایجان میانه میلگرد آجدار از سایز 10 تا32 میلی متر در گرید های A2  و A3 تولید و به بازار عرضه می کند.

علامت اختصاری میلگرد میانه
علامت اختصاری میلگرد میانه

مجتمع فولاد ذوب آهن اصفهان

علامت اختصاری میلگرد مجموعه ذوب آهن اصفهان عبارت ESCO حک شده بر روی میلگرد این مجموعه می باشد. همچنین روی بدنه میلگرد ذوب آهن اصفهان روش تولید آن که روش CU می باشد نیز حک گردیده است.

شرکت فولاد ذوب آهن اصفهان فعالیت خود را در سال 1346 در استان اصفهان آغاز نمود.  شرکت ذوب آهن اصفهان اولین تولید کننده میلگرد در کشور می باشد و هم اکنون از بزرگترین تولید کنندگان میلگرد و سایر مقاطع فولادی در کشور می باشد و کامل ترین سبد خرید میلگرد را دارا می باشد.

علامت اختصاری میلگرد ذوب آهن اصفهان
علامت اختصاری میلگرد ذوب آهن اصفهان

فولاد آناهیتا گیلان

روش تشخیص اصالت میلگرد آناهیتا گیلان علامت اختصاری حک شده AG بر روی بدنه این محصول است. همچنین بر روی بدنه میلگرد آناهیتا گیلان مشخصاتی همچون نوع آج و روش تولید آن نیز حک شده است.

شرکت فولاد آناهیتا گیلان در سال 1390 در استان گیلان تاسیس گردیده است. شرکت فولاد آناهیتا گیلان دارای میلگرد از سایز 8 تا 32 در دو گرید A2  و A3 می باشد و جزو میلگرد های سبک وزن شناخته می شود.

علامت اختصاری میلگرد آناهیتا
علامت اختصاری میلگرد آناهیتا

فولاد البرز ایرانیان

نحوه تشخیص میلگرد شرکت البرز ایرانیان فایکو عبارت FAICO می باشد که حروف آن به صورت مجزا بین هر یک از آج های میلگرد حک شده است. همچنین روش تولید و نوع آج آن نیز بر روی بدنه حک شده است.

شرکت البرز ایرانیان فایکو در سال 1393 در استان مازندران کیلومتر 15 جاده ساری به مشهد تاسیس گردیده است. این شرکت بخش گسترده ای از نیاز های بازار مقاطع فولادی کشور را تحت پوشش خود قرار می دهد. شرکت فایکو دارای انواع میلگرد های صنعتی و ساختمانی از سایز 8 تا 32 و همچنین سایر مقاط فولادی می باشد.

علامت اختصاری میلگرد فایکو
علامت اختصاری میلگرد فایکو

آریان فولاد

روش تشخیص میلگرد شرکت آریان فولاد علامت انحصاری حک شده AS بر روی بدنه میلگرد این شرکت می باشد.همچنین نوع آج و روش تولید آن بر روی بدنه میلگرد آریان فولاد نیز حک شده است.

شرکت آریان فولاد در سال 1380 با هدف تولید انواع مقاطع فولادی در شهرستان بویین زهرا تاسیس گردید. لازم به ذکر است شرکت آریان فولاد یکی از بزرگترین تولید کنندگان فولاد در کشور می باشد.

علامت اختصاری میلگرد آریان فولاد
علامت اختصاری میلگرد آریان فولاد

فولاد احرامیان یزد

علامت اختصاری شرکت فولاد یزد احرامیان YRM می باشد که به علاوه نوع آج و روش تولید آن نیز بر روی بدنه میلگرد حک شده است.

شرکت فولاد یزد احرامیان در سال 1375 در استان یزد تاسیس گردیده است.میلگرد های تولیدی این شرکت با سایز بندی کامل از 8 تا 32 تولید می گردد. همچنین این شرکت دارای بیش از 12 نوع محصول از انواع مقاطع فولادی در سبد محصولات خود می باشد.

علامت اختصاری میلگرد یزد احرامیان
علامت اختصاری میلگرد یزد احرامیان

فولاد ظفر بناب

علامت اختصاری میلگرد ظفر بناب عبارت ZN می باشد که به علاوه نوع آج، روش تولید نیز بر روی بدنه آن حک شده است. همچنین سایز میلگرد به صورت عدد بر روی میلگرد آمده است .

شرکت فولاد ظفر بناب در سال 1386 در استان آذربایجان شرقی در زمینی به مساحت 300 هزار متر مربع تاسیس گردید. ظرفیتت تولید این شرکت چیزی در حدود 300 هزار تن در سال می باشد. مجموعه ظفر بناب بخش قابل توجهی از فولاد کشور را تامین می کند.

علامت اختصاری میلگرد ظفر بناب
علامت اختصاری میلگرد ظفر بناب

کاوه تیکمه داش

برای تشخیص میلگرد فولاد کاوه تیکمه داش کافی است به علامت SFK حک شده روی بدنه میلگرد توجه فرمایید. همچنین روش تولید، نوع آج و عدد سایز میلگرد پس از عبارت اختصاری شرکت حک گردیده است.

شرکت فولاد کاوه تیکمه داش در سال 1387 در استان آذربایجان شرقی تاسیس گردیده است. شرکت فولاد کاوه تیکمه داش سالانه بالغ بر 300 هزار تن میلگرد در سایز ها و گرید های مختلف تولید و به بازار عرضه می کند.

 

علامت اختصاری میلگرد کاوه تیکمه داش
علامت اختصاری میلگرد کاوه تیکمه داش

 

پرشین فولاد

راه تشخیص میلگرد پرشین فولاد عبارت PSG می باشد که بر روی بدنه میلگرد حک گردیده است.

شرکت پرشین فولاد در سال 1386 تاسیس گردیده است و در کیلومتر 18 اتوبان تاکستان به ابهر قرار گرفته است. ظرفیت تولید سالیانه شرکت پرشین فولاد 500 هزار تن میلگرد در سایز ها و گرید های مختلف می باشد. شرکت پرشین فولاد بخش اعظمی از صنایع فولاد کشور را تامین می کند.

علامت اختصاری میلگرد پرشین فولاد
علامت اختصاری میلگرد پرشین فولاد

فولاد ارگ تبریز

روش شناسایی میلگرد فولاد ارگ تبریز FAT می باشد که به همراه سایز محصول و روش تولید بر روی بدنه میلگرد حک شده است.

شرکت فولاد ارگ تبریز در سال 1386 در استان آذربایجان شرقی تاسیس گردید. این شرکت، به منظور تولید میلگرد، برای عرضه به بازار داخلی و صادرات تولید خود را آغاز نموده است.

علامت اختصاری میلگرد ارگ تبریز
علامت اختصاری میلگرد ارگ تبریز

فولاد امیرکبیر خزر

عبارت اختصاری میلگرد امیرکبیر خزر عبارت AKS می باشد که همراه با نوع آج و روش تولید آن بر روی بدنه میلگرد حک شده است.

شرکت فولاد امیرکبیر خزر در سال 1383 در استان گیلان، رشت تاسیس گردیده است. امیرکبیر خزر سالانه 250 هزار تن میلگرد آجدار از سایز 8 تا 32 در سه گرید آ2 ، آ3 و آ4 تولید و به بازار عرضه می کند.

 

علامت اختصاری میلگرد امیرکبیر خزر
علامت اختصاری میلگرد امیرکبیر خزر

 

 

کویر کاشان

برای تشخیص اصالت میلگرد کویر کاشان باید به عبارت KAVIR حک شده بر روی  بدنه میلگرد توجه کنید.

شرکت فولاد کویر کاشان در سال 1386 در استان اصفهان، شهرستان آران و بیدگل فعالیت خود را در زمینه تولی میلگرد آغاز نمود. این شرکت در حال حاضر حدود 10 درصد از میلگرد های مورد نیاز کشور را خود به تنهایی تامی می کند و به یکی از بزرگترین تولید کنندگان فولاد در کشور تبدیل شده است.

علامت اختصاری میلگرد کویر کاشان
علامت اختصاری میلگرد کویر کاشان

آذر فولاد امین

علامت اختصاری شناخته شده شرکت آذر فولاد امین عبارت AFA می باشد که همراه با سایز و روش تولید میلگرد بر رئی بدنه آن حک شده است.

شرک فولاد آذر امین در سال 1390 در استان آذربان شرقی و در منطقه تیکمه داش فعالیت خود را آغاز نمود.

علامت اختصاری میلگرد آذر فولاد امین
علامت اختصاری میلگرد آذر فولاد امین

 

سرمد ابرکوه یزد

برای تشخیص میلگرد شرکت آهن و فولاد سرمد ابر کوه یزد به علامت اختصاری ASIS حک شده بر روی بدنه میلگرد دقت فرمایید. همچنین نوع آج و روش تولید آن بعد از علامت اختصاری بر روی بدنه میلگرد درج گردیده است.

مجتمع فولاد سرمد ابر کوه یزد فعالیت خود را در سال 1395 در استان یزد آغاز نموده و سالانه حدود 450 هزار تن میلگرد آجدار از سایز 8 تا 32 به بازار عرضه می کند.

علامت اختصاری میلگرد سرمد ابر کوه
علامت اختصاری میلگرد سرمد ابر کوه

 

 

 

فولاد ناب تبریز

علامت اختصاری میلگرد های شرکت فولاد ناب تبریز عبارت FNT حک شده بر روی بدنه میلگرد می باشد. همچنین سایز، روش تولید و نوع آج میلگرد نیز بر روی بدنه میلگرد درج شده است.

شرکت فولاد ناب تبریز در سال 1382 در استان آذربایجان شرقی، شهر تبریز در زمینه تولید انواع مقاطع فولادی به بهره برداری رسید.

علامت اختصاری میلگرد ناب تبریز
علامت اختصاری میلگرد ناب تبریز

فولاد راد همدان

نحوه تشخیص میلگرد فولاد راد همدان عبارت اختصاری RAD حک شده بر روی بدنه میلگرد می باشد. پس از آن سایز میلگرد، روش تولید و نوع آج آن بر روی بدنه میلگرد درج گردیدیه است.

شرکت فولاد راد همدان در سال 1396 در استان همدان فعالیت خود را در زمینه ساخت میلگرد آجدار در سایز های 8 تا 32 در گرید های مختلف آغاز نمود.

علامت اختصاری میلگرد راد همدان
علامت اختصاری میلگرد راد همدان

فولاد اروند

علامت اختصاری میلگرد مجتمع فولاد اروند، عبارت ARVAND می باشد که بر روی بدنه میلگرد حک شده است. همچنین روش تولید این میلگرد و نوع آج آن نیز در کنار علامت اختصاری ثبت شده است.

شرکت فولاد اروند در سال 1393 در استان خوزستان ، خرمشهر تاسیس شد و شروع به فعالیت نمود. این شرکت دارای ظرفیت تولید سالانه 600 هزار تن میلگرد در سال می باشد.

علامت اختصاری میلگرد اروند
علامت اختصاری میلگرد اروند

 

 

 

درپاد تبریز

روش شناخت میلگرد درپاد تبریز توجه به علامت D حک شده بر روی میلگرد این شرکت می باشد.

شرکت فولاد درپاد تبریز در سال 1380 در استان آذربجان شرقی با هدف  تولید انواع مقاطع فولادی تاسیس گردید. میلگرد های تولید شده در شرکت درپاد تبریز از سایز 8 تا 32 در شکل های ساده و آجدار و در دو گرید A2و A3می باشند.

علامت اختصاری میلگرد درپاد تبریز
علامت اختصاری میلگرد درپاد تبریز

فولاد هشترود دقیقی

روش شناسایی میلگرد فولاد هشترود دقیقی عبارت FSD می باشد. روش تولید آن و نوع آج پس از عبارت اختصاری کارخانه بر روی بدنه این محصول حک شده است.

مجتمع فولاد سازان هشترود دقیقی در سال 1385 در شهرستان هشترود استان آذربایجان شرقی تاسیس شد. سبد میلگرد این شرکت شامل میلگرد آجدار از سایز 8 الی 32 در گرید های A2,A3 و A4 می باشد.

علامت اختصاری میلگرد هشترود دقیقی
علامت اختصاری میلگرد هشترود دقیقی

فولاد روهینا جنوب  

علامت اختصاری شرکت فولاد روهینا جنوب عبارت ROUHINA می باشد که بر روی بدنه میلگرد حک گردیده است.

شرکت فولاد روهینا جنوب در سال 1389 در استان خوزستان شهرستان دزفول تاسیس گردیده است. شرکت روهینا جنوب دارای سبد کامل میلگرد از سایز 8 الی 40 در گرید های A1,A2.A3 و A4 با آج های دوکی و یکنواخت، جناقی و مرکب می باشد.

علامت اختصاری میلگرد روهینا
علامت اختصاری میلگرد روهینا

 

 

 

 

فولاد خراسان(نیشابور)

روش تشخیص اصالت میلگرد شرکت فولاد خراسان عبارت KSC-CO حک شده بر روی میلگرد این شرکت می باشد.

مجتمع فولاد خراسان در سال 1380 در استان خراسان رضوی، نیشابور، کیلومتر 15 جاده نیشابور به شهر فیروزه با هدف تولید انواع مقاطع فولادی و مواد اولیه آهن تاسیس و فعالیت خود را آغاز نمود.

علامت اختصاری میلگرد نیشابور
علامت اختصاری میلگرد نیشابور

فولاد سپهر ایرانیان

عبارت اختصاری میلگرد شرکت سپهر ایرانیان FSI می باشد که به صورت عمودی (تصویر پایین) بر روی بدنه میلگرد حک شده است و همچنین فرآیند تولید، نوع آج و سایز میلگرد نیز روی بدنه میلگرد درج گردیده است.

علامت اختصاری میلگرد سپهر ایرانیان
علامت اختصاری میلگرد سپهر ایرانیان

فولاد قائم رازی

علامت اختصاری میلگرد مجتمع فولاد قائم رازی GHAEMPRCO حک شده بر روی  بدنه میلگرد است که روش تولید و نوع آج آن پس از نام آن درج شده است.

شرکت فولاد قائم رازی شرضا دارای میلکرد آجدار در سایز های 8 الی 32 می باشد.

علامت اختصاری میلگرد قائم رازی
علامت اختصاری میلگرد قائم رازی

جهان فولاد سیرجان

طریقه تشخیص میلگرد شرکت جهان فولاد سیرجان ، مشاهده sjs co حک شده روی بدنه میلگرد می باشد.

شرکت جهان فولاد سیرجان در سال 1388 با هدف تولید انواع مقاطع فولادی در استان کرمان شهرسیرجان تاسیس شد. میلگرد های تولیدی در شرکت فولاد سیرجان شامل میلگرد در سایز های 8 تا 32 در چهار گرید A1,A2,A3,A4می باشند.

علامت اختصاری میلگرد فولاد سیرجان
علامت اختصاری میلگرد فولاد سیرجان

 

فولاد خرمدشت تاکستان

روش تشخیص میلگرد خرمدشت تاکستان توجه به علامت اختصاری FKHT است که به صورت عمودی بر روی بدنه میلگرد حک شده است. همچنین روش تولید و نوع آج این میلگرد روی بدنه درج گردیده است.

شرکت فولااد خرمدشت تاکستان در سال 1388 در تاکستان استان قزوین تاسیس و به بهره برداری رسید. میلگرد های این شرکت از سایز 8 تا 32 در دو گرید A2 و A3 می باشند.

علامت اختصاری میلگرد خرمدشت تاکستان
علامت اختصاری میلگرد خرمدشت تاکستان

فولاد نورد گیلان(حسن رود)

برای شناخت میلگرد فولاد نورد گیلان باید به علامت اختصاری NFG COحک شده بر روی میلگرد های این شرکت توجه کرد.علاوه بر آن نوع آج، سایز میلگرد و روش تولید آن نیز بر روی میلگرد درج گردیده است.

کارخانه نورد فولاد گیلان(حسن رود) در سال 1383 در استان گیلان تاسیس شد و به بهره برداری رسید. از محصولات این کارخانه می توان به انواع میلگرد ساده و آجدار در سایز ها و آنالیز های مختلف اشاره کرد.

علامت اختصاری میلگرد فولاد گیلان(حسن رود)
علامت اختصاری میلگرد فولاد گیلان(حسن رود)

فولاد شمس سپهر

علامت اختصاری اس اس اس مربوط به شرکت فولاد شمس سپهر می باشد که به همراه نوع آج و روش تولید بر روی بدنه میلگرد این شرکت حک شده است.

علامت اختصاری میلگرد شمس سپهر
علامت اختصاری میلگرد شمس سپهر

فولاد کیان کاشان

روش تشخیص میلگرد کیان کاشان عبارت KIAN HT می باشد که به صورت عمودی بر روی میلگرد درج گردیده است.

شرکت فولاد کیان کاشان در سال 1380 با هدف تولید شمش روی آلیاژی و شمش آلمینیوم آلیاژی در استان اصفهان تاسیس گردید. سپس در سال 1392 خطوط نورد گرم و سرد خود را راه اندازی کرد و در زمینه تولید میلگرد مورد بهره برداری قرار گرفت.

علامت اختصاری میلگرد کیان کاشان
علامت اختصاری میلگرد کیان کاشان

فولاد شاهین بناب

علامت اختصاری شرکت فولاد شاهین بناب علامت اختصاری BS روی میلگرد شرکت شاهین بناب می باشد که به عنوان علامت شناسایی فولاد تولید شده توسط کارخانه آنها می باشد.

در معرفی کارخانه فولاد شاهین بناب یکی از تولیدکنندگان بزرگ فولاد در منطقه شمال غرب ایران، واقع در استان آذربایجان شرقی است. این مجتمع فولادی در سال ۱۳۸۶ تأسیس شد. یکی از مهم ترین محصولات تولیدی این مجموعه میلگرد  است که در بازار به میلگرد شاهین معروف است این شرکت سالانه 520 هزار تن محصولات فولادی تولید و روانه بازار می کند.

 

علامت اختصاری میلگرد شاهین بناب
علامت اختصاری میلگرد شاهین بناب

 

 

صبا فولاد زاگرس

علامت اختصاری میلگرد شرکت صبا فولاد زاگرس عبارت SFZ CT می باشد که در بین آج های میلگرد به صورت مورب حک گردیده است.

شرکت صبا فولاد زاگرس در سال 1393 در شهرکرد، مجموعه صنعتی سفید دشت استان چهار محال و بختیاری احداث شده است.میلگرد های شرکت صبا فولاد زاگرس از نوع آجدار بوده (دوکی و یکنواخت) و در سایز ها و گرید های مختلف به بازار عرضه می شوند.

علامت اختصاری میلگرد صبا فولاد زاگرس
علامت اختصاری میلگرد صبا فولاد زاگرس

جهان فولاد غرب

علامت انحصاری میلگرد جهان فولاد غرب عبارت SFJ حک شده بر روی میلگرد این شرکت است.همچنین بر روی این میلگرد می توانید نوع آج و روش تولید میلگرد را مشاهده کنید.

شرکت جهان فولاد غرب در سال 1384 در استان کرمانشاه تاسیس شد و انواع میلگرد در سایز ها و گرید های مختلف را به بازار عرضه می کند.

علامت اختصاری میلگرد جهان فولاد غرب
علامت اختصاری میلگرد جهان فولاد غرب

فولاد بافق یزد

روش تشخیص میلگرد شرکت فولاد بافق یزد عبارت BMI SCO و کلمه فارسی فولاد بافق می باشد که بر روی بدنه این محصول حک گردیده است. همچنین نوع آج و روش تولید میلگرد بافق نیز به صورت حک شده روی این محصول قابل مشاهده است.

در کارخانه فولاد بافق یزد میلگرد ها در گرید A3 از سایز 8 الی 32 تولید و به بازار عرضه می گردند.

علامت اختصاری فولاد بافق
علامت اختصاری فولاد بافق

 

 

فولاد بردسیر کرمان

روش تشخیص میلگرد های تولید شده درکارخانه فولاد بردسیر کرمان عبارتKSMR CO  می باشد که بر روی بدنه میلگرد حک شده است. همچنین پس از علامت اختصاری این کارخانه سایز میلگرد نیز به صورت حک شده قابل مشاهده است.

شرکت فولاد بردسیر کرمان در سال 1369 در استان کرمان شهرستان بردسیر تاسیس گردیده است. از مهم ترین محصولات تولیدی این کارخانه می توان به میلگرد از سایز 8 الی 32 در گرید هایA3  و A2 اشاره کرد.

علامت اختصاری میلگرد بردسیر کرمان
علامت اختصاری میلگرد بردسیر کرمان

فولاد آلیاژی ایران

علامت اختصاری میلگرد شرکت فولاد آلیاژی ایران عبارت IASCO حک شده بر روی میلگرد است که در کنار آنها نوع آج و روش تولید نیز درج گردیده است.

لازم به ذکر است شرکت فولاد آلیاژی ایران از بزرگترین تولید کنندگان فولاد آلیاژ در کشور و خاور میانه می باشد. این شرکت در سال 1378 در استان یزد به بهره برداری رسید.

علامت اختصاری میلگرد فولاد آلیاژی ایران
علامت اختصاری میلگرد فولاد آلیاژی ایران

فولاد شاهرود

علامت اختصاری میلگرد فولاد شاهرود عبارت SHS می باشد که به شکل مورب میان آج های میلگرد حک شده است. همچنین روش تولید و نوع آج نیز بر روی بدنه این میلگرد قابل مشاهده است.

شرکت فولاد شاهرود در سال 1380 در کیلومتر 10 جاده شاهرود به دامغان با ظرفیت تولید سالیانه 200 هزار تن میلگرد مورد بهره برداری قرار گرفت.

علامت اختصاری میلگرد فولاد شاهرود
علامت اختصاری میلگرد فولاد شاهرود

فولاد هیربد زرندیه

روش تشخیص میلگرد شرکت فولاد هیربد زرندیه توجه به علامت لاتین هیربد می باشد که بر روی بدنه میلگرد این شرکت حک شده است. پس از آن روش تولید و نوع آج نیز به صورت حک شده درج شده است.

علامت اختصاری میلگرد هیربد زرندیه
علامت اختصاری میلگرد هیربد زرندیه
www.ialexa.ir
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *