عوامل موثر در به روزترین قیمت نبشی تمامی کارخانه ها چیست؟!

میلگردچی خطیبی فولاد

عوامل موثر زیادی در تعیین قیمت نبشی وجود دارد. قیمت مواد اولیه، عرضه و تقاضا، هزینه تولید، شرایط بازار جهانی، سیاست‌های دولتی، نوسانات قیمت نفت، تغییرات در تکنولوژی تولید و شرایط جهانی بازار فلزات چگونه بر قیمت نبشی اثرگذارند؟

قیمت نبشی امروز چند؟

هزینه حمل و نقل، میزان صادرات و واردات، میزان عرضه و تقاضا، قیمت‌های جهانی، نیاز صنایع وابسته، نرخ تورم، قیمت دلار، سیاست‌های دولت و بورس کالا عواملی هستند؛ که نه تنها به نبشی بلکه به قیمت سایر آهن آلات دخیل است. برند و سازنده، ضخامت و اندازه محصول، جنس نبشی، روش تولید و … موارد تعیین کننده قیمت نبشی می باشند.

عوامل مؤثر بر قیمت نبشی امروز

قیمت نبشی به قیمت مواد اولیه، عرضه و تقاضا، هزینه تولید، شرایط بازار جهانی، سیاست‌های دولتی، نوسانات قیمت نفت، تغییرات در تکنولوژی تولید و شرایط جهانی بازار فلزات بستگی دارد.

ماده معدنی آهن‌سنگ، کک و زغال‌سنگ، نفت و گاز طبیعی و … مواد اولیه ای هستند که قیمتشان بر قیمت نبشی تاثیر می گذارد. هرچه تقاضای بازار برای نبشی و آهن بالا وعرضه محدود شود، قاعدتا موجب افزایش قیمت نبشی می گردد. هزینه تولید نیز تأثیر مهمی در قیمت نبشی آهن دارد. هزینه‌تولید نبشی شامل هزینه نیروی کار، انرژی، تجهیزات و فناوری به کار رفته و تکنولوژی تولید، میزان سرمایه‌گذاری و سودآوری تولیدکننده می شود. که این موارد در قیمت نبشی در بازار تاثیر دارد. قیمت سوخت، مالیات‌ها، تعرفه‌ها، سیاست‌های حمایتی یا محدودیتی، تعهدات زیست محیطی و سایر مقررات قانونی تولید و بازار، تغییرات در قیمت‌های بورس کالا، تغییرات نرخ ارز و اطلاعات بازار تعیین کننده قیمت آهن آلات می باشد.

قیمت روز نبشی سبک

معمولا قیمت نبشی‌ سبک 4 و 5 مهم است، چون در ساختارهای بتنی و فلزی زیاد کاربرد دارد. نبشی 4 با ابعاد 40در40 میلی متر و نبشی سبک 5 با ابعاد 50 در 50 میلیمتر منطبق بر استانداردها و با کیفیت بالا جهت تأمین مواد ساختمانی پروژه‌ها، در ضخامت های متنوع عرضه می گردد. که با توجه به وزن و تناژ قیمت این پروفیل ها برآورد می شود. نبشی بصورت بال مساوی و بال نامساوی موجود است. نامگذاری نبشی بال مساوی به مشخصه طول بال و ضخامت ضروری مربوط می شود. مثلا نبشی 5*50*50 اندازه هر یک از بال‌ها 50 میل و ضخامت هر بال 5 میلیمتر است. نبشی بال نامساوی نوع اول، فابریک تولید کارخانه و نوع دوم، توسط ماشین‏‌کاری ساخته می شود.

انواع نبشی و کاربردهای نبشی

نحوه استعلام لیست قیمت به روز نبشی از فولاد خطیبی

نبشی محصولی مقرون به صرفه و کاربردی در زمینه اتصالات و ساخت و ساز می باشد که به همین دلیل با استقبال خوبی روبرو شده است. بنابراین کسانی که در این حیطه فعالند و یا با این حوزه ارتباط دارند، لازم است که با نحوه خرید و استعلام لیست قیمت به روز نبشی آگاهی داشته باشند.

  • تلفن: یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای استعلام قیمت روز نبشی، تماس تلفنی با بنگاه آهن آلات خطیبی است. با تماس با شماره تلفن فروشگاه از مشاوره و قیمت انواع آهن آلات بهره مند شوید.
  • ارسال پیامک: بسیاری از فروشگاه ها و مشاغل امکان ارسال پیامک برای بررسی قیمت ها را ارائه می دهند. در این روش می توانید با ارسال پیامک به شماره تلفن فروشگاه، قیمت نبشی را بررسی کنید.
  • استفاده از وب سایت فولاد خطیبی: بسیاری از فروشگاه ها و کسب و کارها یک وب سایت برای فروش محصولات خود دارند. در این صورت می توانید با مراجعه به سایت فروشگاه و جستجوی کالای مورد نظر، قیمت را بررسی کنید. شایان ذکر است که گروه فولاد خطیبی یکی از تامین کنندگانی است که قیمت نبشی، میلگرد، تیرآهن و انواع آهن آلات را به صورت روزانه در سایت خود به روز می نماید.
  • استفاده از نرم افزار موبایل: برخی از فروشگاه ها و موسسات دارای اپلیکیشن موبایل هستند که از طریق آن می توانید قیمت محصولات مورد نظر خود را بررسی کنید.
  • مراجعه حضوری: در نهایت اگر خدمات استعلام قیمت فوق در دسترس نبود، می توانید شخصاً به دفاتر مجموعه فولاد خطیبی مراجعه نموده و قیمت محصول مورد نیاز خود را مشاوره و سپس اقدام به خرید نمایید.
مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *