قیمت میلگرد | عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت میلگرد

قیمت میلگرد

 

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد بر اساس وزن آن تعیین می شود. میلگرد، یکی از انواع مقاطع فولادی و از معروف ‌ترین اعضای فولاد، با سطح مقطع دایره‌ای شکل و توپر در بازار می باشد. صنعت ساخت و ساز به شدت به میلگردهای فولادی برای ایجاد استحکام و مقاومت سازه های بتنی وابسته است. بنابراین قیمت میلگرد تاثیر بسزایی بر روی هزینه پروژه های ساختمانی در ایران و سراسر جهان دارد.

آلیاژ های سازنده، خواص مکانیکی و شکل ظاهری انواع میلگردها با هم فرق می کند و همین موضوع سبب ایجاد تنوع در قیمت میلگرد می‌شود. بیشترین کاربرد میلگرد در ساختمان‌سازی و اسکلت‌ بندی سازه‌ می باشد که وظیفه تحمل بار و انتقال فشار بر زمین را برعهده دارد.

شناخت عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت میلگرد به مهندسان و سازندگان کمک می‌کند تا با در نظر گرفتن این عوامل، خرید بهینه و مقرون به صرفه تری را برای پروژه‌های خود انجام دهند.

همانطور که گفته شد قیمت میلگرد برای افراد فعال در عرصه فولاد بسیار مهم است. بنابراین ما در این مقاله به بررسی عوامل تاثیر گذار بر روند تغییرات قیمت میلگرد می پردازیم.

قیمت میلگرد
قیمت میلگرد

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت میلگرد

عوامل زیادی بر روی قیمت میلگرد تاثیر گذار است. هر یک از این عوامل را به طور جداگانه شرح می دهیم.

 

قیمت مواد اولیه

یکی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت میلگرد، قیمت تمام شده مواد اولیه می باشد. در ساخت میلگرد از مواد اولیه ای مانند سنگ آهن، قراضه آهن، مواد دیگردی مانند نیکل و کروم استفاده می شود. بنابراین قیمت تمام شده این موارد تاثیر مستقیم بر روی قیمت میلگرد دارد.

 

 

میزان عرضه و تقاضا در بازار

عوامل دیگری که بر روی قیمت میلگرد تاثیر گذار است، میزان عرضه و تقاضا در بازار می باشد. با میزان بالا رفتن تقاضا از سوی خریداران یا کاهش عرضه میلگرد به بازار به هر دلیلی، قیمت میلگرد بسته به اینها بالا و پایین می شود.

به عبارتی دیگر زمانی که میزان خرید و تقاضای میلگرد در بازار افزایش یابد و موجودی میلگرد کاهش یابد قیمت میلگرد افزایش پیدا می کند و بالعکس.

بنابراین قائده، میزان عرضه و تقاضا از عوامل مهم و موثر بر قیمت میلگرد محسوب می شود و با در نظر گرفتن این موضوع، خریداران می توانند تصمیمات خرید بهینه‌ تری انجام دهند.

 

 

کارخانه تولید کننده میلگرد

یکی دیگر از گزینه های مهمی که بر روی قیمت میلگرد موثر است کارخانه تولید کننده میلگرد می باشد. کیفیت و برند شرکت های سازنده میلگرد می‌تواند تأثیر مستقیم بر قیمت میلگرد داشته باشد. میلگرد های تولید شده توسط کارخانه‌های معتبر، تقاضا و مشتری بیشتری دارند و در نتیجه قیمت میلگرد تولید شده در این کارخانه ها بیشتر است.

قیمت میلگرد
قیمت میلگرد

 

 

هزینه های حمل و نقل میلگرد

عامل دیگری که بر روی قیمت میلگرد تاثیر گذار است هزینه حمل و نقل یا به عبارت دقیق‌تر، قیمت سوخت گازوئیل یا بنزین مصرف شده برای جابه‌جایی میلگرد می باشد که تاثیر قابل توجهی بر روی قیمت میلگرد دارد.

زیرا مقاطع فولادی مانند میلگرد به صورت عمده و در حجم بالا خریداری می شوند و حمل نقل آنها با کامیون و کشتی انجام می گیرد که هزینه های آن به صورت مستقیم بر روی میلگرد اثر گذار است.

 

 

 

نوع میلگرد

عامل موثر دیگر بر روی قیمت میلگرد نوع میلگرد می باشد. میلگردها در سایزها، ابعاد، وزن‌ها، جنس‌ها و استانداردهای مختلفی تولید می‌شوند. پس نوع میلگرد با توجه به تمامی این شاخص‌های گفته شده، می‌تواند از عوامل موثر بر روی قیمت میلگرد به حساب بیاید.

قیمت میلگرد
قیمت میلگرد

 

نوسانات بازار بورس کالا

بازار بورس کالا یکی از موارد مهمی است که می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی قیمت میلگرد داشته باشد. بازار بورس، در قیمت میلگرد و قیمت گذاری بر روی این محصول نقش مهمی ایفا می‌کند. عرضه و ارائه سهام به شرکت های تولید‌ کننده و نوسانات شاخص بورس می‌ توانند بر روی قیمت میلگرد موثر باشد.

 

 

سیاست گذاری های کشور

سیاست های داخل کشور از عوامل مهم تاثیر گذار روی قیمت میلگرد می باشد. هر چیزی که بر ارزش پول ملی یک کشور موثر است، قادر است نقش کلیدی در تغییرات قیمت مقاطع فولادی از جمله قیمت میلگرد داشته باشد.

همچنین سیاست‌ گذاری‌های نادرست می‌توانند باعث افت ارزش پول ملی و در نتیجه بالا رفتن قیمت میلگرد شوند. همچنین، سیاست‌های اقتصادی کارآمد و صحیح می ‌توانند به صورت مستقیم منجر به کاهش قیمت میلگرد و ثبات آن شوند.

 

 

تغییر نرخ ارز

یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت میلگرد در مقیاس جهانی، قیمت ارز می باشد. قیمت میلگرد و مقاطع فولادی نیز مانند سایر محصولات دیگر، مستقیماً تحت تأثیر نوسانات نرخ ارز می باشند.

 

صادرات و واردات

ایران دارای منابع طبیعی آهن و در نتیجه از صادر کنندگان برتر میلگرد به سایر کشور ها می باشد. همین موضوع بر روی قیمت میلگرد داخل کشور تاثیر گذار است.

همچنین، واردات میلگرد و سیاست‌هایی که دولت برای واردات و صادرات میلگرد در نظر می گیرد، هردو به بر قیمت میلگرد تأثیر ‌گذارند.

 

 

تورم های جهانی

از دیگر عوامل مهمی که تاثیر قابل توجهی بر روند کاهش و افزایش قیمت میلگرد دارد  تورم در مقیاس جهانی است. بنابراین، قیمت جهانی آهن نیز بر قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور موثر است. علاوه بر همه اینها، تورم جهانی و افزایش قیمت مقاطع فولادی در سراسر جهان، تأثیر مستقیم بر روی قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت میلگرد در داخل ایران نیز دارد.

 

 

تغییرات فصلی

از عموامل تاثیر گذار بر روی قیمت میلگرد تغییرات فصلی می باشد. مهندسانی که در ساخت و ساز فعالیت دارند ، به خوبی می‌دانند که شرایط آب و هوایی و تغییرات فصل‌های مختلف ، تأثیر زیادی بر روی ساخت و ساز می گذارند. در فصول سرد، میزان ساخت و سازها به علت سرما کمتر می شود که این امر منجر به کاهش تقاضای میلگرد و در نتیجه کاهش قیمت میلگرد می‌شود. به عبارتی دیگر، در این فصول سرد سال قیمت میلگرد پایین می آید. اما در فصول گرم سال، ساخت و ساز افزایش می یابد و با تقاضای بیشتر، قیمت میلگرد نیز افزایش می‌یابد.

بنابراین عوامل آب‌ وهوایی و تغییر فصول از عوامل تأثیرگذار بر قیمت میلگرد می باشند.

 

 

 

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد در بازار به عنوان یکی از مهم ترین مصالح در صنعت همواره بسیار مهم و مورد توجه بوده است.عوامل بسیار زیادی قیمت میلگرد را تحت تاثیر قرار می دهند. که در این بخش به مهمترین آنها می پردازیم.عرضه و تقاضا از مهم ترین عواملی است که روی قیمت میلگرد تاثیر گذار می باشد. افزایش تقاضا و کاهش عرضه باعث بالا رفتن قیمت میلگرد می شود و برعکس.

از دیگر موارد تاثیر گذار روی قیمت میلگرد تامین مواد اولیه و قیمت آنها است که قیمت آنها به طور مستقیم قیمت میلگرد را تحت تاثیر قرار می دهد. هزینه های حمل نقل از مواردی است که می تواند روی قیمت میلگرد اثر گذار باشد.هزینه های حمل و نقل در هر صنعتی وابسته به قیمت سوخت می باشد.

تولید میلگرد هم از همان مرحله اول به حمل و نقل وابسته است.هزینه حمل نقل می تواند به صورت قابل توجهی بر روی قیمت میلگرد تاثیر گذار باشد.از دیگر عوامل مهم در قیمت نهایی میلگرد قیمت دلار و ارز های خارجی می باشد.با تغییر قیمت دلار و ارز های خارجی قیمت میلگرد هم تغییر می کند.نوسان قیمت دلار بر روی قیمت بسیاری از کالا های اساسی کشورمان از جمله آهن و قیمت میلگرد اثر گذار است.

خرید میلگرد به قیمت کارخانه در سریع ترین زمان را در سایت خطیبی فولاد می توانید تجربه کنید.

 

 

نحوه خرید میلگرد از خطیبی فولاد

با توجه به مطالب ذکر شده شما می توانید نوع میلگرد خود را با توجه به نیاز خود از سایت خطیبی فولاد را مشاهده و خرید کنید و در صورت بروز هرگونه پرسش و پاسخ درباره سایز، وزن، قیمت میلگرد و… با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

تماس تلفنی با کارشناسان ما

شما می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان خطیبی فولاد تماس بگیرید و بعد از مشاوره و هرگونه پرسش و پاسخ از کارشناسان ما سفارش خود را ثبت کنید.

 

خرید آنلاین

شما می توانید با مراجعه به سایت خطیبی فولاد محصول مورد نظر خود را از صفحه میلگرد انتخاب کنید و بر روی عبارت خرید کلیک کنید و فرایند خرید آنلاین را دنبال کنید.

می توانید صفحه ی راهنمای فروش آنلاین را دنبال کنید.

 

قیمت میلگرد
قیمت میلگرد

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *