لیست قیمت میلگرد آجدار | قیمت میلگرد آجدار در بازار آهن

استعلام لیست قیمت میلگرد

میلگرد آجدار چیست؟  نحوه استعلام لیست قیمت میلگرد آجدار چگونه است؟ میلگرد آجدار جزوه مهمترین مصالح و مقاطع صنعت ساخت و ساز به حساب می آید. نقشِ قیمت میلگرد آجدار در برآورد هزینه‌های پروژه‌های ساختمانی زیاد است. برای همین استعلام لیست قیمت میلگرد آجدار روزانه‌، برای پروژه های عمرانی مهم می باشد.

قیمت خرید میلگرد آجدار

نحوه استعلام قیمت روز میلگرد آجدار

فروشگاه اینترنتی فولاد خطیبی طیف وسیعی از آهن آلات ساختمانی را با کیفیت و وزن تضمینی ارائه می دهد که هیچ مغایرتی با محصول نهایی ندارد. با بررسی سایت خطیبی می توانید آخرین قیمت اصفهان، کویر کاشان، فولاد میانه، نیشابور، پرشین، هیرباد و … را مشاهده کنید، همچنین برای خرید میلگرد مورد نظر خود با کارشناسان فولاد خطیبی تماس بگیرید.

سایت فولاد خطیبی یکی از مراجع حرفه ای در این زمینه می باشد. ارائه دقیق ترین و به روزترین لیست قیمت میلگرد آجدار و ساده و تسهیل در معاملات فولاد. شما می توانید از خدمات ارائه شده توسط این وب سایت از جمله استعلام قیمت فوری میلگرد آجدار استفاده کنید. در صورت هرگونه سوال، نیاز به مشاوره و استعلام لیست قیمت میلگرد آجدار بصورت کامل و دقیق فقط کافیست با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

میلگرد آجدار چیست؟

میلگردهای فولادی آجدار یکی از مهمترین مقاطع فولادی هستند که در بسیاری از صنایع از جمله ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. انواع متفاوت از میله های فولادی آجدار با میزان آج مختلف وجود دارد. میلگردهای فولادی A3 و A4 بیشترین آج را دارند و معمولاً در تیرهای بتنی، سازه های فلزی، فونداسیون ها و سایر سازه ها استفاده می شوند. این میلگردها به دلیل مقاومت و خشکی بالایی که دارند، قابل خم یا جوش نیستند.

میلگرد به طور کلی پروفیل میله ای بلند و ضخیم است که در دو نوع ساده و آجدار ساخته می شود. البته از میلگردهای فولادی آجدار برای تقویت بتن و افزایش مقاومت کششی آن استفاده می شود. این چیدمان باعث تقویت بتن و ساختمان می شود. بتن مسلح شده با میلگردهای فولادی آجدار در برابر شرایط نامساعد مانند زلزله که باعث تنش های کششی یا دورانی می شود بسیار مقاوم بوده و همچنین نسوز بوده و استحکام سازه را حفظ می کند.

دلیل به کارگیری میلگرد در بتن، مقاومت کششی بالای آن است. زیرا حاوی فولاد بوده و نقاط ضعف بتن را جبران می نماید. اصولاً بتن مسلح امکان تحمل نیروهای کششی بالا را دارد. جهت چسبندگی بهتر، میلگرد بایستی با بتن درگیر باشد. برای همین باید برآمدگی ها یا همان آج روی سطح میلگرد وجود داشته باشد. آج ها از بیرون آمدن میله های فولادی جلوگیری می نمایند.

وزن میلگرد آجدار

وزن میلگرد (کیلوگرم) = چگالی (کیلوگرم بر متر) * طول(متر)

میلگرد آجدار با 3 گريد مشخصات و ویژگی‌های خاص تولید می‌گردد.

  • میلگرد آجدار A2
    میله های آجدار گروه A2 میله های نیمه سخت در نظر گرفته می شوند. ساختار فولادی فاقد کربن است که باعث افزایش انعطاف پذیری آن می شود. این میله فولادی معمولا در ساخت خموت استفاده می شود. تنش برشی میلگردهای فولادی آجدار A2 برابر با 3000 کیلوگرم و تنش شکست 5000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است.
  • میلگرد آجدار A3
    گروه A3 میلگردهای فولادی شیاردار همان A2 است که یک میله فولادی نیمه سخت است. آج این میله فولادی مربع یا هفت یا هشت شکل است که از استحکام بالاتری نسبت به گروه A2 برخوردار است. میله فولادی آجدار دارای تنش برشی 4000 و تنش شکست 6000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است.
  • میلگرد آجدار A4
    میله فولادی موجدار A4 یکی از محصولات سخت است. شکل آج آن از نوع مرکب است. ظاهر آج آن را از سایر دسته ها متمایز می کند. سازه های ساخته شده با این میله فولادی نسبت به گروه های دیگر سبک تر و مستحکم تر هستند و به همین دلیل میلگردهای A4 نسبت به گروه های A2 و A3 گران تر هستند.

علاوه بر شکل منحصر به فرد آج، تفاوت بین میلگردهای A2 و A3 در عملکرد و کاربرد نیز مشهود است. به این ترتیب میلگردهای فولادی A2 به عنوان میلگرد فولادی عرضی و میلگردهای فولادی A3 به عنوان میلگردهای فولادی طولی قابل استفاده هستند. علاوه بر این، میلگردهای آجدار A2 انعطاف پذیرتر از A3 هستند و جوشکاری هر یک از مجموعه ها مجاز نیست.

میلگرد یکی از پرکاربردترین انواع فولاد در صنعت ساختمان است که انواع و مصارف متفاوتی دارد. به طور کلی، میلگرد در بتن برای جبران ضعف های کششی بتن و استحکام بخشیدن به آن کاربرد دارد. دو نوع میلگرد فولادی در بازار وجود دارد: میلگرد فولادی ساده و میلگرد فولادی آجدار. آج ها در میلگرد آجدار باعث افزایش چسبندگی بتن می شود. در این مقاله توضیح می دهیم که میلگرد آجدار چیست و چگونه می توان لیست قیمت میلگرد آجدار را مشاهده نمود. در صورت تمایل به خرید میلگرد آجدار و یا بررسی لیست قیمت میلگرد آجدار می توانید با کارشناسان مجموعه فولاد خطیبی تماس حاصل فرمایید.

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *