مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4 | تفاوت های میلگرد های A1,A2,A3وA4

مقایسه میلگرد های A1,A2,A3,A4

مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4

مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4 به خریداران کمک می کند تا خرید میلگرد را متناسب با نیاز خود انجام دهند. همانطور که می دانید میلگرد یکی از مهم ترین مقاطع فولادی شناخته ‌شده در ساختمان‌ سازی می باشد. میلگرد ها در استاندارد های مختلفی به تولید می رسند. مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4 می تواند به شما کمک کند تا متوجه تفاوت های میان آن ها شوید. با توجه به استانداردی که میلگردها  تولید می شوند، شکل ظاهری میلگرد ها، خواص و محل استفاده از آن ها متغیر خواهد بود.

در کشور ایران پر مصرف ترین نوع میلگرد، میلگردهای آجدار هستند. از میلگرد های آجدار برای افزایش استحکام در زمان ساخت سازه استفاده می شود. در این بخش به مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4 برای شما می پردازیم. با مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4 شما به خوبی به تفاوت های مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4 پی می برید.

مقایسه میلگرد های A1,A2,A3,A4
مقایسه میلگرد های A1,A2,A3,A4

 

مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4 چگونه است؟

در حالت کلی اگر بخواهیم به بررسی و مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4 بپردازیم میلگرد های A1 دارای مقاطعی نرم و بدون آج و بدنه ای صاف می باشند ، میلگرد های A2 نیمه سخت و منعطف با آج ساده می باشند، میلگرد های A3 آجدار نیمه سخت غیر منعطف با آج پیچیده و میلگرد A4 مقاطع سخت غیر منعطف با آج‌ های مرکب می باشند.

مقایسه میلگرد های A1,A2,A3,A4
مقایسه میلگرد های A1,A2,A3,A4

میلگرد A1

در مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4 میلگرد A1 اولین گروه میلگرد ها با بدنه ای صاف، نرم و بدون آج می باشد. میلگرد های A1 به میلگرد های 240 یا رده مقاومتی معروف هستند که در دسته میلگرد های منعطف تقسیم بندی می  شوند. در واقع میلگرد هایA1یکی از پر کاربرد ترین مقاطع فولادی می باشند که ویژگی های خاص خود را دارند.

همانطور که پیش تر گفته شد، میلگرد های ساده در دسته مقاطع فولادی نرم قرار می گیرند.میلگرد های ساده با گرید معمولاA1  دارای تنش جاری 2400 کیلوگرم بر سانتی متر و مقاومت کششی 3600 کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد.تغییرات پلاستیکی که در میلگرد هایA1 وجود دارد، نزدیک به 25 درصد می باشد که برای برای آهنگری و جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد. علت استفاده از میلگردA1برای جوشکاری، میزان کربن پایین در ترکیب شیمیایی میلگرد می باشد.

میلگرد A1 | مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4
میلگرد A1 | مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4

 

میلگرد A2

در مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4 میلگردA2 دومین گروه میلگرد ها میلگرد آ با بدنه ی آجدار با بدنه ای نیمه سخت با آج های ساده یا مارپیچی می باشد. آج های میلگرد A2 به آج 340 معروف هستند. میلگرد هایA2 یکی از پر مصرف ترین میلگرد های بازار می باشند. میلگرد های A2 دارای بدنه ای به نسبت سخت اما منعطف می باشد. میلگرد های A2 با آج 340 از لحاظ استحکام  مقاومت نسبت به میلگرد هایA1 مقاوم تر هستند.

از لحاظ استفاده نیز در ساختمان بیشتر در خاموت زنی و کمرکش های دیوارد های برشی قابل استفاده هستند.میلگرد های A2 دارای تنش جاری 3000 کیلوگرم بر سانتی متر و مقاومت کششی 5000 کیلوگرم برسانتی متر مربع  می باشند. تغییر شکل پلاستیکی میلگرد های A2 به عبارتی 19 درصد می باشد که عملیات جوشکاری بر روی این نوع از میلگرد مناسب نیست اما در صورت اجبار جوشکاری روی این محصول قابل انجام است.

میلگرد A2 |مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4
میلگرد A2 |مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4

 

 

میلگرد A3

در این بخش مقاله مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4 به شرح میلگرد A3 می پردازیم که سومین گروه از میلگرد ها می باشد. میلگرد A3 با اختلاف پر مصرف ترین میلگرد بازار می باشد. میلگرد هایA3 میلگرد هایی آجدار با بدنه ای نیمه سخت و انعطاف پایین قرار دارند و نسبت به دو نوع قبلی مقاوم و سخت تر است. شکل آج میلگرد های A3 به صورت آج پیچیده یا هفت هشتی می باشد.

نوع آج میلگردA3 400 می باشد و جزو دسته میلگرد های به نسبت سخت با آج پیچیده ، مارپیچ یا جناقی هستند. میلگرد های A3 نسبت به دو نوع A1 , A2 از مقاومت و استحکام بالاتری برخوردار می باشند. میلگرد های A3 جزو میلگرد های خشک نیز شناخته می شوند. میلگرد های A3به عنوان میلگرد های اصلی سازه و میلگرد های طولی تیر ها و ستون ها مورد استفاده قرار می گیرند

میلگرد های A3 دارای تنش جاری 4000 کیلوگرم بر سانتی متر و مقاومت کششی 6000 کیلو گرم بر سانتی متر مربع می باشند. میلگرد های A3 برای عملیات جوشکاری مناسب نیستند و جوشکاری بر روی آنها ممنوع می باشد.

میلگرد A3 |مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4
میلگرد A3 |مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4

 

 

تفاوت میلگرد های A2 و A3 در چیست؟

بیشترین تفاوت میلگرد های A2 وA3 در شکل آج و میزان مقاومت آنهاست.همانطور که به آن پرداختیم شکل آج میلگرد A2 به صورت یکنواخت و مفرد، و در میلگردA3 شکل آج به صورت ضربدری و جناقی است.میلگرد A3 ترد تر و شکننده تر بوده ولی میلگردA2 نرم تر و انعطاف پذیر تر می باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید ترکیبات شیمیایی میلگرد A2 و A3 با یکدیگر نیز متفاوت است.

مقایسه میلگرد های ,A2,A3
مقایسه میلگرد های ,A2,A3

 

 

میلگرد A4

در مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4 میلگرد A4 به نسبت میلگرد های دیگر متفاوت تر می باشد. میلگرد A4 به نسبت سه نوع قبلی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد اما کاربرد های منحصر به فرد خود را دارد و مقطعی فولادی مهم در میان سایر میلگرد ها به حساب می آید. میلگردA4 دارای بدنه ای بسیار سخت و مقاوم و ترد و خشک با آج های مرکب می باشد. میلگرد آجدار در مقایسه با سه نوع قبلی سخت تر و مقاوم تر می باشد.

از این میلگرد در پل سازی و سازه های عظیم بسیار استفاده می شود.البته امروزه استفاده از این نوع میلگرد به دلیل استحکام بالا و صرفه اقتصادی  نسبت به گذشته بیشتر شده است.

این نوع میلگرد بیشترین استحکام را میان سایر آرماتور ها به خود اختصاص داده است.استحکام کششی بالای میلگرد A4 این امکان را فراهم کرده که در سازه از تعداد میلگرد های کمتری ( به میزان تقریبی 20 درصد) استفاده کرد.همانطور که گفته شد میلگرد A4 با آج 500 و 520  دارای جنس خیلی سخت با تنش جاری 5000 کیلوگرم بر سانتی متر و مقاومت کششی 7000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد.

میلگرد A4 |مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4
میلگرد A4 |مقایسه میلگرد های A1,A2,A3وA4

 

 

تفاوت میلگرد های A3 و A4  در چیست؟

میلگرد های A3,A4 دارای خواص مکانیکی، ویژگی جوش‌کاری ، ویژگی خمش، استحکام تسلیم و استحکام کششی متفاوتی می باشند. برای مثال میلگرد A4 یشترین مقدار استحکام کششی و بیشترین مقدار استحکام تسلیم را دارد و میزان خمش در میلگرد A4 در مقایسه با A3 بسیار کمتر می باشد به همین دلیل است که میلگرد A4 به عنوان سخت ترین میلگرد در بازار شناخته می شود.

 

 

 

 

 

 

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد در بازار به عنوان یکی از مهم ترین مصالح در صنعت همواره بسیار مهم و مورد توجه بوده است.عوامل بسیار زیادی قیمت میلگرد را تحت تاثیر قرار می دهند. که در این بخش به مهمترین آنها می پردازیم.عرضه و تقاضا از مهم ترین عواملی است که روی قیمت میلگرد تاثیر گذار می باشد. افزایش تقاضا و کاهش عرضه باعث بالا رفتن قیمت میلگرد می شود و برعکس.

از دیگر موارد تاثیر گذار روی قیمت میلگرد تامین مواد اولیه و قیمت آنها است که قیمت آنها به طور مستقیم قیمت میلگرد را تحت تاثیر قرار می دهد. هزینه های حمل نقل از مواردی است که می تواند روی قیمت میلگرد اثر گذار باشد.هزینه های حمل و نقل در هر صنعتی وابسته به قیمت سوخت می باشد.

تولید میلگرد هم از همان مرحله اول به حمل و نقل وابسته است.هزینه حمل نقل می تواند به صورت قابل توجهی بر روی قیمت میلگرد تاثیر گذار باشد.از دیگر عوامل مهم در قیمت نهایی میلگرد قیمت دلار و ارز های خارجی می باشد.با تغییر قیمت دلار و ارز های خارجی قیمت میلگرد هم تغییر می کند.نوسان قیمت دلار بر روی قیمت بسیاری از کالا های اساسی کشورمان از جمله آهن و میلگرد اثر گذار است.

خرید میلگرد به قیمت کارخانه در سریع ترین زمان را در سایت خطیبی فولاد می توانید تجربه کنید.

 

 

نحوه خرید میلگرد از خطیبی فولاد

با توجه به مطالب ذکر شده شما می توانید نوع میلگرد خود را با توجه به نیاز خود از سایت خطیبی فولاد را مشاهده و خرید کنید و در صورت بروز هرگونه پرسش و پاسخ درباره سایز، وزن، قیمت و… با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

تماس تلفنی با کارشناسان ما

شما می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان خطیبی فولاد تماس بگیرید و بعد از مشاوره و هرگونه پرسش و پاسخ از کارشناسان ما سفارش خود را ثبت کنید.

 

خرید آنلاین

شما می توانید با مراجعه به سایت خطیبی فولاد محصول مورد نظر خود را از صفحه میلگرد انتخاب کنید و بر روی عبارت خرید کلیک کنید و فرایند خرید آنلاین را دنبال کنید.

می توانید صفحه ی راهنمای فروش آنلاین را دنبال کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *