نمایشگاه صنعت ساختمان

نمایشگاه صنعت ساختمان

نمایشگاه صنعت ساختمان

نمایشگاه صنعت ساختمان از نمایشگاه های بین المللی می باشد که هر سال در کشورمان برگزار می شود. نمایشگاه صنعت ساختمان یکی از بزرگترین نمایشگاه هایی که در ایران برگزار می شود، می باشد که در زمینه صنعت ساختمان و ساختمان سازی برگزار می شود.

نمایشکاه صنعت ساختمان بین المللی می باشد و این امر  موجب شده است که علاوه بر این که شرکت‌ های داخلی می ‌توانند در نمایشگاه صنعت ساختمان حضور داشته باشند و شرکت کنند شرکت کنندگان‌ خارجی نیز می توانند در این نمایشگاه شرکت می کنند.

نمایشگاه صنعت ساختمان یکی از بزرگ ترین فرصت های تبلیغاتی برای افرادی می باشد که در حوزه ساختمان سازی فعالیت می کنند. شرکت کنندگان در نمایشگاه صنعت ساختمان می توانند به طور مستقیم با هزاران مخاطب مرتبط با صنعت خود ارتباط داشته باشند و در حیطه کاری خود تبلیغات و اعلام همکاری داشته باشند.

نمایشگاه صنعت ساختمان
نمایشگاه صنعت ساختمان

 

زمان و مکان برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان

نمایشگاه صنعت ساختمان هر ساله اواسط مرداد ماه معمولا در تاریخ 12 الی 15 مرداد در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود که علاقه مندان میتوانند از 9 صبح الی 4 عصر از آن بازدید نمایند. لازم به ذکر است که محل دائمی برگزاری نمایشگاه بین‌المللی تهران در بزرگراه شهید چمران ، طبقه دوم می باشد.

مزایای شرکت در نمایشگاه صنعت ساختمان

با حضور خود در نمایشگاه صنعت ساختمان به عنوان شرکت کننده می توانید به طور مستقیم با هزاران مخاطب مرتبط با صنعت خود ارتباط داشته باشید و فرصت های همکاری  در نمایشگاه صنعت ساختمان با رقبا و همکاران خود را به وجود آورید.

از دیگر مزایای شرکت در نمایشگاه صنعت ساختمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-افزایش آگاهی عموم از برند شما

-جذب مخاطبین مورد هدف شما

-بزرگترین فرصت بازاریابی سال برای مشاغل ساختمانی

-فرصت همکاری با رقبا و افراد مرتبط با صنعت شما

قوانین و مقررات ثبت نام در نمایشگاه صنعت ساختمان

شرکت کنندگان در نمایشگاه صنعت ساختمان به دو قسمت شرکت‌های داخلی و شرکت‌های خارجی طبقه بندی می‌شوند شرکت‌های داخلی و یا شرکت هایی که در داخل کشور هستند و شرکت‌های خارجی نمایندگی دارند که طریق وب سایت نمایشگاه صنعت ساختمان قابلیت ثبت نام در این نمایشگاه را دارند.

نکات زیر در خصوص ثبت نام در نمایشگاه صنعت ساختمان لازم به ذکر می باشد:

-ثبت نام در نمایشگاه صنعت ساختمان فقط و فقط به صورت اینترنتی از طریق وبسایت رسمی نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان تهران امکان پذیر می باشد.

-ثبت نام اینترنتی در وبسایت رسمی نمایشگاه صنعت ساختمان هیچگونه حقی را برای متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.

-ثبت نام اینترنتی فقط برای فعالین واحدهای صنفی تولید کننده و افرادی که در همین صنعت فعالیت می‌کنند زمانی امکان پذیر است که دارای کد اقتصادی و شماره ثبت در خصوص همین صنعت باشند در صورتی که کد اقتصادی و شماره ثبت نداشته باشند، ثبت نام و شرکت در نمایشگاه صنعت ساختمان میسر نخواهد بود.

-در فرم ثبت نامی که در وبسایت نمایشگاه صنعت ساختمان در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهد، متقاضیان باید زمینه فعالیت خودشان و گروه کالایی و خدماتی مرتبط با خود را در فرم نمایشگاه مشخص نمایند.

-لازم به ذکر است مسئولیت وارد کردن اطلاعات نادرست بر عهده خود شرکت کنندگان می باشد و زمانی که فرم اطلاعاتی که شرکت کنندگان ارسال کرده اند از طرف مجریان نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان مورد تایید قرار نگیرد و شرکت کنندگان مجاز به شرکت در نمایشگاه نشوند مسئولیت این اشتباه برعهده خود شرکت کنندگان می باشد پس لازم است در وارد کردن اطلاعات به درستی بسیار دقت شود.

نمایشگاه صنعت ساختمان
نمایشگاه صنعت ساختمان

چه کسانی می توانند در نمایشگاه صنعت ساختمان تهران شرکت کنند؟ 

-مهندسان عمران و ساختمان

-مهندسین اعضای سازمان های نظام مهندسی

-شرکت های ساختمانی، و ارائه دهنده تاسیسات و تجهیزات

-پیمانکاران ساختمانی

-مهندسان شهرسازی

-انجمن صنفی مهندسان مشاور معماری و شهرسازی

-انجمن صادرکننده خدمات فنی و مهندسی ایران

-انجمن علمی بت ایران

-تولید کنندگان انواع مصالح و خدمات ساختمانی

چه گروه هایی می توانند در نمایشگاه صنعت ساختمان تهران شرکت کنند؟ 

-فعالین در حوزه تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی

-تولید کنندگان پوشش های سقف و دیوار ها

-افراد فعال در حوزه لوازم حمام، استخر، سونا و آشپزخانه

-تولید کنندگان رنگ چسب رزین ها و عایق ها

-سازندگان انواع لوله و اتصالات

-مشاوران و پیمانکاران

-تولید کنندگان انواع انواع درب های اتوماتیک

-تولید کنندگان قطعات پیش ساخته

-تولید کنندگان انواع شیرآلات بهداشتی

-سازندگان انواع لوازم درب و پنجره

-تولید کنندگان مصالح پایه ساختمانی

-فعالین در حوزه تجهیزات و لوازم ایمنی کار

-فعالین انواع سنگ های ساختمانی

-افراد متخصص در حوزه نرم‌افزارها و تکنولوژی‌های مربوط به صنعت ساختمان

-سازندگان انواع کاشی سرامیک پارکت و پوشش های کف

-سازندگان آسانسورها و بالابرها

-تولید کنندگان بزار آلات تجهیزات و ماشین آلات ساختمانی

قوانین و مقررات غرفه سازی در نمایشگاه صنعت ساختمان

افراد برای شرکت در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان ملزم به دریافت غرفه در این نمایشگاه مبی باشند که غرفه سازی برای آنها قوانین و مقرراتی دارد که در ادامه به آنها می پردازیم:

-گروه هایی که کالاهای یکسان دارند در کنار یکدیگر قرار می گیرند یعنی غرفه هایی که در گروه‌های کالایی مشابه به یکدیگر قرار دارند در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا قابلیت دسترسی آن برای بازدید کنندگان راحت تر باشد.

-تخلیه غرفه ها به عهده خود شرکت کننده می باشد و به غرفه دار در زمان ثبت نام گفته می شود که از تاریخ مشخصی تا تاریخ مشخص شده موظفند تا غرفه را تخلیه نمایند در صورتی که تخلیه غرفه دیرتر از موعد مقرر انجام شود مدیر غرفه یا مسئول غرفه مشمول جریمه می شود.

-جانمایی غرفه ها بدون دخالت مشتریان و درخواست کنندگان انجام می گیرد و فعالیت آنها به دلیل تعداد درخواست های زیاد شرکت کنندگان انجام می شود.

-در زمان برگزاری نمایشگاه شرکت های غرفه سازی و یا فعالینی که مشغول به غرفه سازی در نمایشگاه می باشند حق وارد کردن هیچ گونه خسارت به نمایشگاه را نداشته و در صورت وارد آوردن هرگونه خسارت به نمایشگاه ملزم پرداخت جریمه می شوند.

نمایشگاه صنعت ساختمان
نمایشگاه صنعت ساختمان

آیا شرکت در  نمایشگاه صنعت ساختمان ضرورتی دارد؟

به طور اساسی حضور در نمایشگاه های مرتبط با کسب و کار یکی از کارهای مهم و ضروری در رشد و رسیدن به اهداف آن کسب و کار می باشد و باید جزء استراتژی های و برنامه های مهم صاحبان کسب و کار قرار گیرد.

باوجود اینکه شرکت در اینگونه نمایشگاه ها دارای هزینه های به نسبت بالایی است ولی درصورت استفاده درست از چنین فرصتی علاوه بر اینکه این هزینه جبران میشود بلکه میتواند فروش و درآمد صاحبان کسب و کار را تا حد زیادی افزایش دهد.

shadmehr
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *