10 کارخانه برتر میلگرد در کشور کدام است ؟

10 کارخانه برتر میلگرد

10 کارخانه برتر میلگرد

میلگرد ذوب آهن اصفهان

میلگرد ذوب آهن اصفهان یکی از 10 کارخانه برتر میلگرد و بهترین میلگرد های تولید شده در کشور است. شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان که تا قبل از انقلاب سال 1357 کارخانه ذوب آهن آریامهر نام داشت اولین و بزرگترین تولید کننده انواع فولاد از جمله فولاد ساختمانی و ریل راه آهن است. شرکت ذوب‌آهن اصفهان، بزرگ‌ترین شرکت فولاد در ایران از نظر تنوع محصولات می باشد که با ظرفیت ۳.۶ میلیون تن محصول در سال، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را با بالاترین کیفیت تولید و به بازار عرضه می‌کند.

در سال ۱۳۴۴ بر اساس موافقت‌ نامه‌ ای که میان ایران و روسیه نوشته شد روس ها متعهد شدند در ازای صادرات گاز به روسیه، شرکت ذوب آهن اصفهان و ماشین سازی اراک را در ایران احداث کنند. این کارخانه در زمینی به وسعت ۲۰۰ کیلومتر مربع در جنوب غربی استان اصفهان، شهرستان لنجان احداث گردیده است.

میلگرد ذوب آهن اصفهان در دو شکل آجدار و ساده و به دو شکل شاخه و کلاف در سایز های 8 الی 40 مطابق استاندارد ملی ای اس ای ار ای 3132 تولید می شود. همچنین میلگرد ذوب آهن اصفهان نیز در بورس کالا نیز به فروش می رساند.

ذوب آهن اصفهان را باید پرچمدارو پیشتاز تولید میلگرد و سایر مقاطع فولادی در بازار داخلی و همچنین بازار های خارجی  بر شمرد. ذوب آهن اصفهان میلگرد های خود را به دو شکل ساده و آجدار در استاندارهای ملی و روسی تولید و به بازار عرضه می کند. به صورت کلی میلگرد های ذوب آهن اصفهان در بازار به شکل های زیر موجود هستند.

 

-آج یکنواخت یا آج 340

-آج یکنواخت یا آج 400

-آج دوکی شکل 340

– آج دوکی شکل 400

-آج مرکب یا میلگرد 500

شرکت ذوب آهن اصفهان تولید کننده انواع تیرآهن بال‌ نیم‌ پهن موازی و بال پهن موازی می باشد که برای اولین بار در ایران و در شرکت ذوب ‌آهن اصفهان طراحی و تولید شده‌ است.

برای شناسایی دقیق میلگرد و تیرآهن شرکت ذوب آهن اصفهان به عبارت ESCO که به صورت برجسته بر روی بدنه محصولات این شرکت حک گردیده است دقت فرمایید.

10 کارخانه برتر میلگرد
فولاد ذوب آهن اصفهان

 

میلگرد کویر کاشان

شرکت بازرگانی کویرکاشان در سال 1370 و با منظور اشتغال‌ زایی تولید و رونق اقتصادی در استان اصفهان شهرستان آران و بیدگل تاسیس شد. این مجتمع فعالیت خود را در زمنیه تولید انواع میلگرد شاخه و کلاف، در سال 1386 آغاز نمود و امروزه به عنوان فعالان عرصه فولاد و یکی از قطب‌های میلگرد کشور شناخته می‌شود.

شرکت فولاد کویر کاشان بزرگترین و برترین مجتمع تولید میلگرد در بخش خصوصی کشور به حساب می آید که در آغاز فعالیت خود ، در سال ۱۳۷۹،‌ با عنوان شرکت فولاد سپید فراب کویر در زمینه تجارت و بازرگانی فعالیت خود را آغاز نمود. پس از آن و با تغییر رویکرد مدیران این مجتمع، شرکت کویراز حالت بازرگانی خود خارج شد و به تولیدی تبدیل گردید و در سال ۱۳۸۱ مجتمع تولیدی فولاد کویر کاشان در شهرستان آران و بیدگل شروع به فعالیت نمود.

شرکت فولاد کویر کاشان در حال حاضر حدود 10 درصد از میلگرد مورد نیاز کشور را تولید می کند و محصولات تولید شده در این شرکت علاوه بر اینکه نیازهای مستقیم میلگرد شاخه را در کشور رفع می کند، نیازهای صنایع وابسته به کلاف‌های فولادی در کشور را نیز تامین کرده و زمینه‌ساز افزایش تولیدات صنایع پایین دستی فولاد می شود.

شایان ذکر است شرکت کویر کاشان در سال 1395 خط تولید دوم خود را نیز راه‌اندازی کرد و ظرفیت تولیدی میلگرد شاخه و کلاف خود را افزایش داد.شرکت کویر کاشان در سال 1401 با 6.1 درصد از سهم بازار در صدر برترین تولیدات میلگرد قرار گرفت. شرکت کویر کاشان در سال چیزی در حدود 900 هزار تن میلگرد تولید می کند. گفتنیست این رقم در سال آینده به حدود 1 میلیون 599 هزار تن در سال خواهد رسید.

در حال حاضر شرکت فولاد کویر بزرگترین تولید کننده میلگرد شاخه و کلاف در کشور می باشد و لازم به ذکر است بگوییم که شرکت فولاد کویر کاشان، کامل‌ ترین خطوط تولید میلگرد در کشور را داراست و انواع گرید میلگرد را در سایزهای مختلف، تولید و به بازار عرضه می کند.

محصولات تولیدی شرکت فولاد کویر کاشان به شرح زیر می باشد که در ادامه مقاله به آن می پردازیم:

 

-میلگرد ساده، آج 240 از سایز ۱۲ تا ۵۰ میلی ‌متر، گرید آ1

-میلگرد آجدار، آج 350 از سایز ۸ تا ۱۲ میلی‌ متر، گرید آ2

-میلگرد آجدار، آج 420 از سایز ۸ تا ۴۰ میلی‌متر، گرید آ3

-میلگرد آجدار، آج 520 از سایز ۱۰ تا ۳۶ میلی‌متر، گرید آ4

-کلاف ساده از سایز ۵/۵ تا ۱۶ میلی‌متر

-کلاف آجدار، آج 350 از سایز ۱۰ تا ۳۶ میلی‌متر، گرید آ2

-کلاف آجدار، آج 429 از سایز ۱۰ تا ۳۶ میلی‌متر، گرید آ3

برای شناسایی میلگرد کویر کاشان به عبارت لاتین KAVIR که حک شده بر روی بدنه این میلگرد می باشد توجه فرمایید.

فولاد کویر کاشان
فولاد کویر کاشان

 

میلگرد فولاد آذربایجان(میانه)

ساخت شرکت فولاد آذربایجان میانه در سال 1368 در استان آذربایجان شرقی شهرستان میانه شروع به فعالیت نمود. پس از آن این شرکت در سال 1379 به بهره‌ برداری رسید. هدف از تاسیس این شرکت تولید 550 هزار تن محصولات فولادی از جمله میلگرد در کشور بود.

شرکت فولاد آذربایجان میانه به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای 800 نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است. از جمله محصولات این کارخانه می توان به میلگرد ساده و آجدار، نبشی، ناودانی و تسمه اشاره کرد.

میلگرد های تولید شده در فولاد آذربایجان میانه در سایزهای 8 تا 32 در گرید های آ2 و آ3 بر اساس استاندارد های روز دنیا تولید و به بازار عرضه می شوند. میلگرد میانه با وزنی نزدیک به وزن استاندارد جدول اشتال تولید می‌شود و از استحکام و مقاومت قابل توجهی برخوردارند. به عنوان مثال  وزن میلگردها در سایزهای10، 12، 14، 16 و 18 به ترتیب 11،8 14.5، 19 و 24 کیلوگرم می باشد.

روش تشخیص اصالت میلگرد میانه عبارت FFبر روی بدنه این محصول است که به صورت آیینه وار روبروی هم درج گردیده اند.

10 کارخانه برتر میلگرد در کشور کدام است؟
فولاد آذربایجان(میانه)

 

 

میلگرد فولاد خراسان(نیشابور)

شرکت فولاد خراسان (نیشابور) که آن را با نام کارخانه فولاد خراسان هم می‌شناسیم فعالیت خود را از سال 1380 در زمینه مقاطع فولادی از جمله میلگرد و آهن اسفنجی شروع کرد. فولاد خراسان به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده فولاد در منطقه ی شرق کشور شناخته می‌شود و در زمینی به مساحت 96 هکتار ساخته شده است و امروزه بیش از 5 هزار فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده است.

شرکت فولاد نیشابور امروزه به عنوان یکی از قطب‌های اصلی صنعتی فولاد در شرق کشورمان می باشد و میلگرد مورد نیازبرای تعداد کثیری از پروژه‌های شرق و شمال شرقی ایران را تامین می نماید.

شرکت فولاد خراسان متعلق به بخش خصوصی است و بخش نورد فولاد خراسان به عنوان اصلی ترین بخش مجتمع فولاد خراسان شمرده می شود و هم اکنون به ظرفیت تولید 600 هزار تن در سال رسیده است.

همان‌طور که پیش  تر گفته شد، شرکت فولاد خراسان به عنوان بزرگترین کارخانه فولاد در شرق ایران به شمار می رود و از جمله محصولات فولادی تولید شده این شرکت میلگرد، تیرآهن، نبشی، ناودانی و آهن اسفنجی می باشد که پس از تولید روانه بازار می کند.به صورت کلی مهم‌ ترین محصولات فولادی این کارخانه عبارتند از:

میلگرد ساده و آجدار فولاد خراسان(نیشابور)

میلگرد های ساده کارخانه فولاد خراسان در سایزهای 10 الی 50 میلی‌ متر با علامت اختصاری س240 و استاندارد ملی 3132 تولید می گردند.

میلگرد های آجدار مجتمع فولاد خراسان(نیشابور) از سایز 10 الی 32 به دو شکل آجدار مارپیچ (آج340)، آجدار جناغی(آج 420) و آجدار ترکیبی (آج500) به بازار عرضه می شود.

فولاد خراسان(نیشابور)
فولاد خراسان(نیشابور)

 

میلگرد گروه ملی صنعتی فولاد ایران(اهواز)

گروه ملی صنعتی فولاد ایران در سال 1342 در استان خوزستان، شهر اهواز کیلومتر 9 جاده خرمشهر تاسیس گردید. شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران با هدف تولید انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد ساده و آجدار و شروع ب فعالیت کرد.

شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران به عنوان اولین تولید کننده محصولات نوردی در ایران شناخته می شود. در حال حاضر اشرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران با ظرفیت سالیانه بیش از یک میلیون و چهارصد هزار تن مقاطع فولادی از جمله میلگرد و بیش از چهارصد هزار تن شمش فولادی بخش عمده ای از نیازهای کشور را تامین، و همچنین یکی از صادرکنندگان مهم محصولات فولادی در کشور می باشد.

مجتمع گروه ملی صنعتی فولاد ایران
مجتمع گروه ملی صنعتی فولاد ایران

 

 

میلگرد البرز ایرانیان فایکو یکی از 10 کارخانه برتر میلگرد کشور است .

 

کارخانه فولاد البرز ایرانیان فایکو در سال 1393، در استان مازندران، کیلومتر 15 جاده ساری به مشهد افتتاح شد. شرکت فایکو دارای دو خط تولید جداگانه (هرکدام با ظرفیت 750 هزار تن در سال) می باشد و به‌ دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب (قرار گرفتن در شاهراه تهران – مشهد)  بخش عمده ای از نیازهای کشور را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

شرکت فولاد البرز ایرانیان فایکو به ‌دلیل کیفیت مرغوب محصولات خود و همچنین ظرفیت تولیدی بالای خود توانسته است به ‌سرعت به یکی از قطب‌ های صعنتی فولاد ایران تبدیل گردد. کیفیت بالای مواد اولیه، دارا بودن آخرین استانداردهای بین‌المللی ، ظرفیت بالای تولید و بهره‌ گیری از تجهیزات و دستگاه های  روز دنیا، منجر به صادرات محصولات این شرکت به کشور های دیگر شده است.

میلگرد های شرکت فایکو از نوع آجدار می باشند و به منظور مصارف صنعتی و ساختمانی در گرید های !2!3 و 4! در سایز های 8 تا 32   تولید می شوند. میلگرد های شکت البرز ایرانیان فایکو با روش نورد گرم تولید شده و دارای استاندارد های داخلی  و خارجی می باشند.

همچنین نوع آج های بکار رفته در میلگرد های فایکو متفاوت بوده و شامل آج 340 یکنواخت، 420 دوکی و آج 500 مرکب می باشد.

روش تشخیص میلگرد فایکو توجه به واژه لاتین FAICO می باشد که بر روی بدنه این محصول حک گردیده است.

فولاد البرز ایرانیان فایکو
فولاد البرز ایرانیان فایکو

 

میلگرد پرشین فولاد

شرکت تولیدی پرشین فولاد از سال 1365 در استان قزوین، شهرستان تاکستان فعالیت خود را آغاز نمود. شرکت پرشین فولاد با ظرفیت اسمی سالانه حدود 500 هزار تن انواع میلگرد ساده و آجدار را تولید و به بازار عرضه می‌کند.

شرکت پرشین فولاد دارای یکی از کامل‌ ترین سبد های محصولات فولادی را می باشد. شرکت پرشین فولاد میلگرد از سایز 8 تا 32 در گرید های 1 تا 4 تولید و روانه بازار می کند.

در این شرکت برای توتیل میلگرد آجدار از دستگاه سی انس ی استفاده می شود که استفاده از این دستتگاه باعث بهبود کیفیت نهایی محصول خواهد شد. استفاده از این محصولات تولید شده در شرکت پرشین فولاد در ساختمان‌سازی سبب می‌ شود که آج ‌های طولی و عرضی با دقت بر سر جای خود تعبیه شوند که این کار باعث می‌شود که پیوند بتن آرماتور و بتن بهتر و سریعتر شود.

وزن میلگرد پرشین به صورت تقریبی به جدول اشتال نزدیک است. همانطور که گفته شد میلگرد پرشین فولاد طبق استاندارد ملی ایران 3132 در سایزهای 8 تا 32 با طول 12 متر تولید  می گردند.

برای تشخیص اصالت میلگرد شرکت پرشین فولاد در هنگام خرید باید به علامت PSG حک شده بر روی بدنه این محصول دقت فرمایید.

مجتمع پرشین فولاد
مجتمع پرشین فولاد

 

میلگرد ظفر بناب

مجتمع فولاد ظفر بناب از تولید کنندگان میلگرد های باکیفیت در ایران است که محصولات خود را روزانه تولید و روانه‌ ی بازار می ‌کند. شرکت فولاد ظفر بناب در سال 1386 در شهرک صنعتی سهند در منطقه بناب استان آذربایجان شرقی  تاسیس شد و از نظر موقعیت جغرافیایی در برای افرادی که نزدیک به این منطقه قرار دارند مقرون به صرفه است.

از ویژگی های مهم میلگرد ظفر بناب این است که میلگرد های این کارخانه از نوع سبک وزن هستند و در فاکتور نهایی برای خریدار مقرون به صرفه تر تمام می شود.

میلگرد های شرکت ظفر بناب در دو گرد 2 و 3 تولید در سایز بندی های 8 تا 32 با طول شاخه ای 12 متر تولید می گردند و وزنی به نسبت پایین تر از جدول اشتال دارند.

اصالت میلگرد ظفر بناب با عبارت ZN CT بر روی بدنه این محصول قابل شناسایی است.

فولاد ظفر بناب
فولاد ظفر بناب

 

میلگرد آناهیتا گیلان

شرکت فولاد آناهیتا گیلان در سال 1398 با هدف تولید مقاطع فولادی از جمله میلگرد فعالیت خود را آغاز نمود. میلگرد آناهیتا گیلان برای پروژه‌های ساختمانی و صنعتی که در شمال کشور قرار دارند گزینه بسیار خوب و مقرون به صرفه ای است.

مجتمع فولاد آناهیتا گیلان، حدود  320 هزار تن میلگرد در سال تولید می‌کند. محصولات شرکت آناهیتا گیلان معمولا در دو گرید ا2 و ا3 می باشند. میلگرد سایز 8 و 10 آناهیتا گیلان از نوع ا2 و از سایز 12 تا 32 از نوع ا3 می باشد. این نکته نیز قابل توجه است که شرکت آناهیتا گیلان به سفارش مشتری نیز میلگرد گرید ا4 نیز تولید می کند. آج های میلگرد آناهیتا گیلان از نوع مارپیچ و جناغی است.

یکی از دلایل مهم شهرت و محبوبیت میلگرد های این کارخانه  سبک‌وزن بودن آنها می باشد؛ به‌همین دلیل است خرید که خرید میلگرد آناهیتا گیلان می‌تواند برای بسیاری از افراد مقرون‌ به‌ صرفه‌ تمام شود. برای اطلاع از اصالت میلگرد آناهیتا گیلان به عبارت AG حک شده بر روی بدنه این میلگرد توجه فرمایید.

فولاد آناهیتا گیلان
فولاد آناهیتا گیلان

 

میلگرد کاوه تیکمه داش

مجتمع فولادی کاوه تیکمه داش  یکی از بزرگ‌ترین و برترین کارخانه‌های فولادی در شمال غربی کشور می باشد  که فعالیت خود را از سال 1391 در استان آذربایجان غربی شهرستان بستان آباد آغاز نمود.

ظرفیت تولیدی میلگرد این کارخانه سالانه در حدود 300 هزار تن می باشد که با نصب ماشین آلات و راه اندازی تجهیزات پیشرفته این میزان به 600 هزار تن در سال افزایش یافت.

شرکت فولاد کاوه تیکمه داش محصولات خود را در سایزهای 8، 10، 12، 14، 16، 18، 20، 22، 25، 28 و 32  در با آنالیز های 1234 تولید می کند. میلگرد های  آجدار این شرکت در سه نوع آجدار مارپیچی، جناغی و مرکب تولید می‌شوند.

روش تشخیص میلگرد کاوه تیکمه داش عبارت SFK می باشد که بر روی بدنه میلگرد این شرکت حک گردیده است.

فولاد کاوه تیکمه داش
فولاد کاوه تیکمه داش

 

 

 

 

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد وابسته به عوامل بسیاری است. نوسانات دلارو ارز، میزان عرضه و تقاضا و بازار جهانی  از جمله مهم ترین نکاتی است که می تواند قیمت  میلگرد  را تحت تاثیر قرار دهد. قیمت میلگرد با توجه به کیفیت بالای محصول ، روند تولید و وضعیت بازار آهن آلات مشخص می شود. برای تمام میلگرد های مجتمع های فولاد معرفی شده قیمت دقیق با توجه به وضعیت بازار، ارز، و…. بررسی شده و در سایت خطیبی فولاد درج می شود.

برای اطلاع از قیمت روز میلگرد  می توانید به سایت خطیبی فولاد مراجعه کنید و در صورت داشتن هرگونه سوال قبل از خرید با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید.

 

نحوه خرید میلگرد

برای خرید میلگرد از خطیبی فولاد دو راه پیش رو دارید:

 

تماس تلفنی با کارشناسان ما

شما می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان خطیبی فولاد تماس بگیرید و بعد از مشاوره و دریافت راهنمایی های مورد نیاز از کارشناسان ما، سفارش خود را ثبت کنید.

خرید آنلاین

شما می توانید با مراجعه به سایت خطیبی فولاد محصول مورد نظر خود را از صفحه میلگرد انتخاب کنید و بر روی عبارت خرید کلیک کنید و فرایند خرید آنلاین را دنبال کنید.

می توانید صفحه ی راهنمای فروش آنلاین را دنبال کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *